Prej nesër nis rritja graduale e temperaturave në Maqedoninë e Veriut

INA
INA

11 Gusht, 2023

Vijon periudhë e motit kryesisht të qëndrueshëm me erë të mesatare herë pas here të përforcuar nga drejtimi verior. Të martën dhe të mërkurën do të ketë kushte për jostabilitet lokal me reshje afatshkurtra të shiut të rrëmbyeshëm dhe bubullimave. Temperatura do të jetë në rritje graduale, ndërsa të enjten do të arrijë deri në 37 gradë Celsius, paralajmërojnë nga Drejtoria për Punë Hidrometeorologjike.

Siç thonë, moti nesër do të jetë me diell me vranësira të vogla deri mesatare. Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare, ndërsa në drejtim të Vardarit erë herë pas here e fortë nga drejtimi verior. Temperatura do të jetë nga 9 deri në 33 gradë Celsius, ndërsa UV indeksi do të jetë 7.

Në Shkup do të mbajë mot me diell me vranësira të vogla deri mesatare dhe me erë të lehtë deri mesatare nga veriu. Temperatura minimale do të jetë 16, ndërsa ajo maksimale do të arrijë 30 gradë Celsius.

Për të dielën temperatura është paralajmëruar në intervalin nga 10 deri në 34 gradë, për të hënën nga 10 deri në 35, të martën nga 11 deri në 35, të mërkurën nga 12 deri në 36 dhe të enjten nga 13 deri në 37 gradë Celcius.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

vucic-1

Plani mizor i Vuçiqit, gjenerali shqiptaro-amerikan zbardh prapaskenat: Planifikon rrëmbimin e policëve të Kosovës!

Deputetet opozita BESA, LD, AAA

Opozita e bashkuar shqiptare me gjithsej 7 deputetë, nuk do të votojë ndryshimet kushtetuese

98DEB80B-C86F-458A-8FFC-1DAFDE19D2F0

Muhamed Lala zgjidhet kryetar i FRASH – Tetovë

derivate nafta dizeli benzin

Nga mesnata benzina lirohet, nafta shtrenjtohet

064b94d4-8473-4ab5-a707-d9b312fc9ae2

Opozita shqiptare: Të gjithë njerëzit e Artan Grubit të përzier në biznesin e kazinove

oliver spasovski

Spasovski mohon se ka konflikt mbi kandidatin e LSDM-së për president: Për ne me rëndësi është Fronti Evropian

Jeton Shaqiri

Shaqiri: Deri në fund të javës do të dorëzohen të gjitha librat

oliver spasovski

Spasovski: Ligji për amnisti nuk zgjidh problemin e burgjeve

shkup

Publikohet lista e vendeve më të sigurta në botë, Maqedonia e Veriut në vendin e 38-të

INFO

NA NDIQ