Prej nesër nxënësit rikthehen në bankat shkollore

INA
INA

21/01/2024

Pas përfundimit të pushimit dimëror prej r javësh, nga dita e nesërme nxënësit e shkollave fillore dhe të mesme do të rikthehen në bankat shkollore, përcjell KlanM. Gjysmëvjetori i dytë i këtij viti shkollor do të zgjasë deri më 17 qershor për nxënësit e shkollave fillore, ndërsa për nxënësit e shkollave të mesme do të përfundojë më 10 qershor.

Risia e këtij viti shkollor do të jetë pushimi pranveror prej një jave. Pushimi pranveror, siç përcjell KlanM, do të fillojë nga 29 prilli dhe do të përfundojë më 6 maj.

Gjithashtu, pritet që të vendoset se a do të zëvendësohen dy ditët e javës, në të cilat nuk do të ketë proces mësimor për shkak të zgjedhjeve presidenciale dhe parlamentare më 24 prill dhe 8 maj./KlanMacedonia

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

femijet nerove krusheve

Fëmijët dhe prindërit shqiptarë e nisin vet ndërtimin e shkollës në Krushevë, dora e shtetit nuk duket askund

universiteti-i-tetoves-UT

Lajm i mirë për studentët, nga e hëna do të paguhen në bazë javore

Ministria-Arsimit

MASH: Nga e hëna pagesa e subvencionimit të racionit për studentë në bazë javore

universiteti-i-tetoves-UT

5 universitetet shtetërore reagojnë kundër diskriminimit që ua ka bërë Kuvendi dhe Qeveria

studenti-univerzitet-sv-Kiril-i-Metodij-6

Rritje e pagave vetëm për UShKM-në? Jeton Shaqiri sqaron se do të vlejë për të gjitha universitetet

shkolla nerove

Banorët e nisin vetë shkollën shqipe në Nerovë të Krushevës

xhelal xheladini

Ndërroi jetë këngëtari kumanovar i hiteve të mëdha Xhelal Xheladini

Kurani

Në Shqipëri restaurohet Kurani 100-vjeçar

100-denar

MASH: Janë paguar bursat për nxënësit dhe studentët shfrytëzues të ri

INFO

NA NDIQ