Prej nesër shi dhe më ftohtë

Iliria News Agency
Iliria News Agency

06/01/2022

Paradite do të ketë dukuri të mjegullës, ndërsa gjatë ditës moti do të jetë me diell, me vranësira të vogla mesatare, të cilat gjatë orëve të pasdites dhe të mbrëmjes gradualisht do të rriten. Do të fryjë erë e dobët deri mesatare nga drejtimi jugor, paralajmëroi Drejtoria për punë hidrometeorologjike.

Temperatura minimale do të jetë në interval prej -2 deri 4, ndërsa maksimalja do të arrijë prej 8 deri 16 gradë.

Në Shkup, paradite moti do të jetë me mjegull, gjatë ditës kryesisht me vranësira, me erë të dobët nga drejtimi jugor. Temperatura minimale do të zbresë deri -1, ndërsa maksimalja do të arrijë 9 gradë.

Prej nesër pason periudha e motit të ndryshueshëm me reshje të kohëpaskohshme lokale të shiut, ndërsa në male dhe viset më të larta me borë. Temperaturat ditore do të shënojnë rënie të konsiderueshme, informojnë nga DPHM.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

stojance-angellov-701x430

“Ahmeti brohoriti UÇK në qendër të Shkupit”, Angellov: Përdorni frenat e dorës, pas Mickoskit janë “branitellat” që ju fituan në vitin 2001

Ali Ahmeti fronti

Fronti Evropian i përgjigjet Mickoskit

vucic

A do të shpallet Serbia shtet gjenocidal? “Misioni” i Vuçiç në OKB

fatos-rushiti

Një manipulim i ligë i radhës me kategoritë e luftës së UÇK-së

bota-rrezik globi toka

Shënohet Dita e planetit Tokë

ZEQIRIJA-IBRAHIMI-696x462-696x430-1

Ibrahimi: Pavarësisht se kush me kë e bën qeverinë, me rëndësi është ta pensionojmë BDI-në

veri

DW/ Kosova: Përgjegjës Beogradi për dështimin e votimeve në veri

mickoski ali ahmeti

Mickoski i’a kthen porosinë Ahmetit

uck-vrasje

Veteranët e UÇK-së porosi Grubit: Nuk lejojmë shkeljen e flamurit kombëtar! (VIDEO)

INFO

NA NDIQ