Prej sot derivatet e naftës me çmime më të larta

Iliria News Agency
Iliria News Agency

01/02/2022

Komisioni Rregullator për Energjetik në mbledhjen e mbajtur dje ka vendosur që të shtrenjtohen çmimet e derivateve të naftës, shkruan SHENJA.

Sipas vendimit, çmimet e EUROSUPER BS-95 dhe EUROSUPER BS-98 janë shtrenjtuar për 1 denarë për litër, ndërsa çmimi i Dizelit, shtrenjtohet për gjysmë denarë.

Kësisoj në përputhje me vendimin, një litër EUROSUPER BS-95 kushton 79,50 denarë, ndërsa EUROSUPER BS-98 shitet për 81,50 denarë për litër.

Një litër DIZEL kushton 71,50 denarë, ndërsa poashtu një litër Vaj Ekstra të Lehtë për Amvisëri kushton për 71,50 denarë.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

speciazilanta

Specializantët privatë pezullojnë përkohësisht grevën: Nuk do të ndalemi deri në zgjidhjen e problemeve tona

inbound1570935745553072141

Shefja e UNMIK-ut: Vazhdoj ta theksoj kërkimin e përgjegjësisë për incidentin në Banjskë

vucic vjosa osmani

Nis seanca për Kosovën në OKB, Osmani përball Vuçiqit

ASH

ASH: Ranë maskat, Mickoski shpalosi bashkëpunimin që ka me opozitën shqiptare

pasaporta

Dokumentet personale do të mund të merren edhe të mërkurën

inbound8095449253420538831

Valbona Adili Emini: Pabarazia gjinore në politikë ndihet kudo edhe pse kemi gra të forta e të emancipuara

bojan mariciq maricic

Mariçiq: Edhe “Demokracia e re sillet më e ndërgjegjshme se VMRO-DPMNE

sela tubim

Ashpërsohet retorika në tubime, VLEN dhe Fronti Europian me akuza dhe porosi mes tyre

xhezair shaqiri hoxha

Pse po e kritikoj BDI-në?

INFO

NA NDIQ