Prej sot është shtrenjtuar parkimi në Aeroportin e Shkupit

ina-online
ina-online

01/01/2024

Prej sot 1 janar parkimi në Aeroportin Ndërkombëtar të Shkupit do të jetë më i shtrenjtë.

Siç është njoftuar në faqen zyrtare të Aeroportit Ndërkombëtar të Shkupit, për 1 orë parkim kanë mbetur të njëjtat çmime prej 100 denarë, po ashtu 150 denarë për dy orë dhe 200 denarë për tre orë.

Ndërsa, rritja e çmimit për 50 denarë është për parkim në aeroport për më shumë se tre orë, gjegjësisht nga 250 në 300 denarë, 400 denarë për 4 deri 6 orë, 500 denarë për 6 deri 8 orë, dhe 1.000 denarë për 8 deri 24 orë .

Parkimi nga 3 deri në 5 ditë parkimi do të kushtojë 3.500 denarë, nga 5 deri në 7 ditë 4.500 denarë, ndërsa për çdo ditë pasuese do të paguhen 400 denarë.

Para ndërtesës së terminalit ende do të jetë parkimi falas prej 10 minutash, ku është e mundur një ndalesë e shkurtër për dërgimin dhe pritjen e pasagjerëve.

Nëse automjeti mbahet më shumë se 10 minuta paguhet biletë prej 500 denarë.

Në Aeroportin Ndërkombëtar të Shkupit janë 1200 vende të caktuara për parkim për vetura dhe gjashtë vende për autobus. Janë gjithsej 20 vende parkimi për personat me aftësi të kufizuara, ku përdorimi i parkingut është falas brenda 24 orëve. Pagesa për shërbimet e parkimit bëhet përmes makinerive automatike.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

sela-taravari

Taravari sfidon Selën: Dilni vetë, unë jam i gatshëm t’i nënshkruaj ato lista që do më sillni dhe do t’i vulosi që të merrni pjesë në zgjedhje!

abazoviq dritan

Abazoviq: Tash shqiptarët në Mal të Zi nuk e ngrisin më flamurin edhe pse kanë të drejtë

Afrim Gashi

Gashi tregon arsyet se pse u bashkua opozita shqiptare

IMG_9532

Sela nga Saraji: Nuk e përkrahim Arben Taravarin për president

Elmi Aziri

Aziri: ASH del e vetme në zgjedhje, kjo çështje do të diskutohet dhe në organet partiake!

Talat Xhaferi

Xhaferi: Maqedonia e Veriut ndërton vlera evropiane të bashkëjetesës, multikulturalizmit dhe multietnicitetit

Arjanit Hoxha ziadin sela zejdi

Si do të shkojë ASH-ja e Selës në zgjedhje? Zejdi është për bllok të gjerë politik, Hoxha i sigurt për koalicion fitues

arber ademi

Ademi: Brenda javës i unifikojmë pagat e profesorëve

Abdush demiri

KSHZ kompleton përbërjen e saj, Abdush Demiri bëhet anëtari i shtatë i saj

INFO

NA NDIQ