Prej sot nuk ka nevojë që të keni pajisjet dimërore në automjete

Iliria News Agency
Iliria News Agency

15 Mars, 2023

Obligimi për të pasur pajisje dimërore në automjete përfundon sot (15 mars), njoftoi Auto Moto Lidhja e Maqedonisë.

Detyrimi ka hyrë në fuqi më 15 nëntor të vitit të kaluar, ndërsa përfundon sot më 15 mars.

Ky detyrim mund të kthehet vetëm në rast të paraqitjes së jashtëzakonshme.

Gjobat për mungesën e pajisjeve dimërore arrijnë në 45 euro. (INA)

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

biljana angelova

Biljana Angellova, rektore e re e Universitetit “Shën Kirili dhe Metodi”

visar ganiu

Ganiu: Bulevardi “Cvetan Dimov” në Çair po bëhet realitet

bekteshi

“Haraçina nuk është në hënë”, Bekteshi i kërkon Spasovskit ta kryej punën!

Jeff_Hovenier

Hovenier: Kriza në veri të Kosovës ishte e panevojshme dhe dëmtoi marrëdhëniet e saj më SHBA-në

Feta Alimi lirohet

BESA: Sot pas gjashtë viteve lirohet nga burgu Abdylfeta Alimi

kasami alsat

Kasami: 20 %, kusht për ndryshimet kushtetuese

grubi balluku

Grubi – Balluku: Jetësimi i Korridorit 8, arritje e madhe për mbarë rajonin

danela-arsovska2

Arsovska: Nëse nuk do të ishte hakuar sistemi financiar, do të ishin paguar transaksionet tona

veriu kosoves leposaviq

LIVE: NATO-ja dislokon forca shtesë në Kosovë – kjo është lëvizja e fundit nga Lista Serbe!

INFO

NA NDIQ