Prej sot shtetasit e Maqedonisë mund të aplikojnë për kartën e gjelbër të SHBA-ve! Ja çfarë duhet të bëni për lotarinë amerikane

INA
INA

04/10/2023

Të gjithë qytetarët e interesuar prej sot nga ora 18:00 deri më 7 nëntor të këtij viti, deri në orën 18:00, mund të regjistrohen falas në lotarinë për kartën e gjelbër për vitin 2025.

Kandidatët munden të paraqiten në ueb-faqen zyrtare të Departamentit amerikan të shtetit https://dvprogram.state.gov/. ku ka udhëzimet e plota.

Rekomandohet që kandidatët të aplikojnë më herë dhe personalisht t’i përgatisin dhe paraqesin raportet e tyre.

Kandidatët mund të kërkojnë ndihmë nga ana e një personi të tretë i cili do ta dorëzojë aplikimin në emrin e tij, mirëpo për një person mund të ketë vetëm një aplikim, thuhet në kumtesë.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

oliver spasovski

Arma e lidhur me vrasjen e dyfishtë është e në ekspertizë, ndarja e më shumë informatave nuk është e mirë për hetimin, thotë Spasovski

LSDM SDSM Kovacevski zecevic

Kovaçevski: Qeveria teknike është e rregulluar me Ligj, dihen ministritë që i takojnë opozitës

mickoski gerqec

LSDM: Skandal i ri, Mickoski në të njëjtën tavolinë me të arrestuarin për trafikim të 32 kilogramëve drogë nga Gërçeci

vmro-dpmne

OBRM-PDUKM: Talat Xhaferi është i padenjë për postin e kryeministrit

oliver spasovski

Spasovski: Inspektorët do të mbajnë përgjegjësi nëse vërtetohet se kanë shpërndarë informacione për vrasjen e Vanjës

Kovacevski

Kovaçevski: LSDM do të ketë kandidatin e saj për President

Izet Mexhiti kasami opozita len lidhja

LEN: BDI po mundohet ta kthejë Gruevskin në Shkup

default

Më së ftohti dhe më së shumti dëborë në Kodrën e Diellit

lsdm

LSDM: Mitreski kryetari i Kuvendit, Zeçeviq shef i shtabi zgjedhor

INFO

NA NDIQ