Prejt të martës ulja e çmimeve prej 10% të produkteve, 50 produkte ulën çmimet

INA
INA

14 Shtator, 2023

Ministri i Ekonomisë, Kreshnik Bekteshi në konferencë për media tha se nga e marta do të bëhet ulja e çmimeve të disa produkteve në vend pas takimit me supermarketet ku janë marrë vesh për ulje të 50 produkteve nga minimum 10%.

”Kemi pasur takim me disa nga marketet me 8 prej tyre dhe pas shumë debateve e diskutimeve jemi pajtuar bashkarisht se ka hapësirë që të kemi ulje të disa çmimeve prej 10% të produkteve. Që do të thotë që vendimi i Ministrisë së Ekonomisë do të zbatohet nga e marta” – tha ministri Bekteshi. /KlanMacedonia/

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

dimitar kovacevski

Kovaçevski dënon ngjarjet në veriun e Kosovës

Afrim Bunjaku

Sot varrimi i policit Afrim Bunjaku

policia-haracine

Vrasje e dyfishtë në Maqedoni, vëllai vret vëllanë dhe kunatën

Afrim Bunjaku

Nesër ditë zie në Kosovë, në nderim të policit të vrarë

hovenier qemal minxhozi

Ambasadorët e SHBA-ve dhe Shqipërisë ndezën qirinj në nderim të policit të vrarë, Afrim Bunjaku

policia-kosoves

Edhe një sulmues i arrestuar, Policia thotë se ka hyrë në objektet përcjellëse të Manastirit të Banjskës

borell-borel

Borrell flet me Kurtin dhe Vuçiqin për sulmin terrorist në veri

xhelal svecla

Ministri Shfeçla jep detaje nga aksioni i sotëm i Policisë së Kosovës

policia kosoves terroristet veri

Zyrtare: Tre sulmues të vrarë, një i arrestuar, dhe 4 persona të kapur me radiolidhje

INFO

NA NDIQ