Premtoi miliona investime nëse fitonte Albin Kurti. A do ta mbajë fjalën biznesmeni kosovar?

0

Menaxheri i shumë ndërmarrjeve të njohura, i cili ndër të tjera ka punuar edhe në Bloomberg e NYFIX, Gazmend Gjonbalaj para zgjedhjeve doli në mbështetje të hapur ndaj kryeministrit të ri të Kosovës, Albin Kuriti, ndërsa deklaroi se nëse ky i fundit do fitonte zgjedhjet , ai do të kthehet të investojë në ekonominë e vendit me 50 milionë euro. Tashmë që Vetëvendosje i fitoi zgjedhjet, mbetet të shihet nëse biznesmeni nga SHBA-ja do ta ndihmojë Kosovën me 50 milionë euro investim, ashtu siç kishte premtuar. Ai pohonte se nuk është profesionisti i vetëm që mund ta bëjë një gjë të tillë, sepse sipas tij, Diaspora e do Kosovën.

Kjo është mundësia e fundit që Kosova të qeveriset pa korrupsion e shantazhe. Diaspora është e gatshme të ndihmoj zhvillimin e vendit. Voto për ardhmërinë që e donë. Me #6tetor unë do votoj për Lëvizja VETËVENDOSJE! dhe mikun tim Albin Kurti. #ErdhiDita për ndryshime!

Gepostet von Gazmend Gjonbalaj am Montag, 30. September 2019