Preshevë, tre emigrantë të vdekur e 11 të plagosur

INA
INA

20/02/2024

Nga një aksident i rëndë rrugor pranë Preshevës kanë humbur jetën 3 migrantë, ndërsa 11 mbetën të plagosur. Në mesin e tyre edhe një fëmijë 15 vjeçar.

Shoferi 43 vjeçar me iniciale R.R ka pësuar lëndime të lehta ndërsa pas ndërhyrjes kirurgjikale është arrestuar nga policia serbe nën dyshimin për kontrabandë të qenieve njerëzore. Ai ka qenë duke transportuar 14 migrantë të paligjshëm afrikano-aziatikë, kur ka humbur kontrollin e mjetit.

Automjeti i markës “BMW” për shkak të shpejtësisë së madhe ka dalë nga rruga ndërsa është konstatuar se drejtuesi i mjetit lëvizte pa patentë.

Atij i është caktuar masa e ndalimit deri në 48 orë për kalim të paligjshëm të kufirit dhe kontrabandë të qenieve njerëzore

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Vucic-Macron

Paralajmërimi i Vuçiqit: Franca do ta shtyjë vendimin e 16 majit

azilkerkues-1

Të rinjtë të zhgënjyer me programet e kandidatëve për president

flamuri izraelit qeveria

Vetëm një shtetas i Maqedonisë ka kërkuar evakuim nga Izraeli

arben taravari

Taravari, Osmanit: Mos u bën haxhi pishman për “Ballkanin e Hapur”

aksident gjermani kamion

Aksident i rëndë në Gjermani, shoferi i kamionit nga Maqedonia

BE bruksel EU Bashkimi Evropian Unioni

BE do të ndajë rreth 750 milionë euro për NVM-të në Ballkanin Perëndimor

pompa-benzines-derivatet-naftes

Publikohen çmimet e reja të derivateve të naftës në Maqedoni

burgu

Arrestohen 17 pjesëtarë të Policisë së Burgjeve në Maqedoninë e Veriut

derivate nafta dizeli benzin

A do të rriten çmimet e derivateve të naftës në Maqedoni pas ngjarjeve në Lindjen e Mesme?

INFO

NA NDIQ