Presidenti Begaj priti në takim liderin e Lëvizjes BESA

Picture of ina-online
ina-online

04/07/2024

Lideri i Lëvizjes BESA dhe njëherit kryetari i Tetovës, Bilall Kasami gjatë qëndrimit të tij në Tiranë të Republikës së Shqipërisë ka realizuar takim me Presidentin e Shqipërisë, Bajram Begaj.

Ky takim po aq vëllazërorë kishte edhe karakter punues duke e njoftuar presidentin Begaj për situatën aktuale politike, planet e qeverisë së re ku pjesë përbërëse është edhe Koalicioni shqiptar VLEN, zhvillimin dhe rrugën euroatlantike të të dyja vendet.

Presidenti Begaj uroi Kasamin për fitoren në zgjedhjet parlamentare duke vënë theksin tek përfaqësimi sa më i drejtë i shqiptarëve e qytetarëve duke çuar përpara projektet që zhvillojnë vendin. Kryetari Kasami e ngushëlloi presidentin Begaj me rastin e ikjes në amshin të shkrimtarit të njohur me përmasa botërore Ismail Kadare. Kadare iku por na la pas Kujtesë të pavdekshme për shqiptarizmën.

TË FUNDIT
6 orë
Granit Osmani është caktuar drejtor i Agjencisë për Zbatimin e Gjuhës Shqipe
8 orë
Herolind Sakipi, drejtor i ri i ISHP Qendra e Shëndetit Publik në Kumanovë
8 orë
Spanja kampione e Evropës
10 orë
Fatime Fetai doktoroi në fakultetin juridik në Shkup
10 orë
Shqiptari dëshmitar në sulmin ndaj ish-Presidentit tregon si ndodhi ngjarja

ME TE LEXUARA

21 orë
Pritjet kufitare, ja sa po pritet në Tabanoc dhe Bogorodicë
14 orë
Ali Ahmeti: Beteja për legjitimit dhe dinjitet në çdo vendbanim dhe institucion
19 orë
“Unë e urrej Donald Trump”/ Kush është 20-vjeçari që qëlloi me armë ish-Presidentin e SHBA-ve, video-mesazhi që ndau pak kohë më parë
12 orë
Këto janë të përzgjedhurit për drejtorë nga ASH e Taravarit në Kumanovë
18 orë
Alternativa-Likovë me tre poste në Qeveri

LEXO MË SHUMË

IMG_4368

Granit Osmani është caktuar drejtor i Agjencisë për Zbatimin e Gjuhës Shqipe

herol-750x896

Herolind Sakipi, drejtor i ri i ISHP Qendra e Shëndetit Publik në Kumanovë

IMG_4367

Spanja kampione e Evropës

IMG_4366

Fatime Fetai doktoroi në fakultetin juridik në Shkup

IMG_4365

Shqiptari dëshmitar në sulmin ndaj ish-Presidentit tregon si ndodhi ngjarja

arben taravari kumanove

Këto janë të përzgjedhurit për drejtorë nga ASH e Taravarit në Kumanovë

Ali Ahmeti fronti

Ali Ahmeti: Beteja për legjitimit dhe dinjitet në çdo vendbanim dhe institucion

IMG_4361

Kasami: VLEN po shkon drejt bashkimit të strukturave

IMG_4362

Mickoski edhe djalin e kishte me vete në Amerikë, kush i’a pagoi harxhimet?!

INFO

NA NDIQ