Presidenti bullgar i shpreh ngushëllime presidentes Osmani për policin e vrarë në veri

ina-online
ina-online

25/09/2023

Presidenti i Bullgarisë, Rumen Radev shprehu ngushëllimet e tij për viktimat e shkëmbimit të zjarrit në veri të Kosovës dhe shqetësimin e tij për përshkallëzimin e tensionit në Kosovë gjatë një bisede telefonike me homologen e tij kosovare Vjosa Osmani-Sadriu, njoftoi të dielën shërbimi për shtyp i presidencës bullgare.

Të dy presidentët ranë dakord se ka nevojë për përgjegjësi nga të gjitha palët për de-përshkallëzimin dhe zvogëlimin e rrezikut, gjë që është në interes të qytetarëve të Kosovës dhe misionit paqeruajtës ndërkombëtar të KFOR-it të NATO-s, anëtarët e të cilit përfshijnë personel bullgar.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Naim Murseli Liridon

“Tentativa të tjera për të vrarë Liridonën”- Lala befason me deklaratën: Ja pse nuk i besoj babait të Naimit!

Naim Murseli foto me Behgjet Pacollin

“Prokuroria do hetojë lidhjet e tij me Pacollin”, eksperti: Divorci dhe transaksionet, çfarë fsheh Naim Murseli

liridona-naim-murseli-600x375-1-600x360

Vrasja e Liridonës, paralajmëron Kerquku: Dikush është në siklet të madh, të bëhen sytë katër

albin kurti

Kurti u drejtohet me videomesazh qytetarëve serb të Kosovës

Liridona ademaj

Eksperti i sigurisë flet për planin e vrasjes së Liridonës, ja çka paralajmëron në procesin gjyqësor

Spartak Ngjela

“Keni për ta parë…”, avokati shqiptar ‘godet’ Radoiçiqin – jep lajmin e keq për “sllavët”

tome-gashi

Teoria e Tomë Gashit: Naim Murseli e ka pasur një frikë, ka qenë në presion të madh nga dikush tjetër

77-1-750x430

Policia e Kosovës ka arrestuar sot në veri politikanin serb, Aleksandar Arsenijeviq

liridona-naim-murseli-600x375-1-600x360

“Kam mesazhet kur Naimi kërkon lekë borxh”, Gazetari: Arrestime të reja për vrasjen e Liridonës

INFO

NA NDIQ