Presidentja Osmani dhe kryeministri Kurti mesazhe urimi për festën e Kurban Bajramit

Picture of ina-online
ina-online

28/06/2023

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, ka uruar qytetarët për festën e Kurban Bajramit.

Osmani ka thënë se kjo festë është mundësi reflektimi mbi solidaritetin, sakrificën e tolerancën.

Ajo ka shtuar, po ashtu, se ‘Kurban Bajrami’ është mundësi për t’i çmuar lidhjet tona familjare dhe miqësore, si dhe për të zgjatur dorën e mirësisë ndaj atyre në nevojë.

“Derisa sot mblidhemi së bashku për të festuar, le të kujtojmë frymën e unitetit dhe harmonisë që simbolizon kjo festë. Me shpresën që kjo festë të sjellë te ju, familjet dhe të afërmit tuaj të mira e begati, ju uroj edhe një herë me fat Kurban Bajramin”, ka thënë presidentja Osmani.

Kryeministri i vendit, Albin Kurti, i ka uruar të gjithë besimtarët myslimanë për festën e `Kurban Bajramit`.

“Sakrifica gjithmonë ka për synim tjetrin e jo vetën, të mirën e përgjithshme e jo të mirën vetanake. Ajo është shërbim dhe përkushtim”, ka shkruar Kurti në urimin e tij, teksa ka folur për solidaritet e zemërgjerësi mes njerëzish për të mirën e përgjithshme, sot, nesër, e në çdo ditë të vitit.

Festa e Kurban Bajramit është uruar edhe nga liderët tjerë institucionalë e opozitarë.

TË FUNDIT
8 orë
Kurti: Mos ta heroizojmë Faton Hajrizin, patriot në Republikën e Kosovës është Afrim Bunjaku
8 orë
Edi Rama jep lajmin e mirë për pushuesit në plazhin publik të Vlorës
8 orë
Shkrimi nga Sarajeva që shkaktoi reagime në Kosovë, përmendi dy portalet kosovare se marrin para nga Serbi
1 ditë
Stërvitjet e grupeve terroriste, Maqedonci: Shqetësuese, por jemi të përgatitur t’i përgjigjemi çdo kërcënimi
2 ditë
Serbia ka dërguar shenja të gishtërinjve në Kosovë, analizat tregojnë se përputhen me ato te Faton Hajrizit

ME TE LEXUARA

1 ditë
Stërvitjet e grupeve terroriste, Maqedonci: Shqetësuese, por jemi të përgatitur t’i përgjigjemi çdo kërcënimi
8 orë
Shkrimi nga Sarajeva që shkaktoi reagime në Kosovë, përmendi dy portalet kosovare se marrin para nga Serbi
8 orë
Edi Rama jep lajmin e mirë për pushuesit në plazhin publik të Vlorës
8 orë
Kurti: Mos ta heroizojmë Faton Hajrizin, patriot në Republikën e Kosovës është Afrim Bunjaku

LEXO MË SHUMË

kurti mediat

Kurti: Mos ta heroizojmë Faton Hajrizin, patriot në Republikën e Kosovës është Afrim Bunjaku

IMG_4667

Edi Rama jep lajmin e mirë për pushuesit në plazhin publik të Vlorës

IMG_4668

Shkrimi nga Sarajeva që shkaktoi reagime në Kosovë, përmendi dy portalet kosovare se marrin para nga Serbi

ejup maqedonci

Stërvitjet e grupeve terroriste, Maqedonci: Shqetësuese, por jemi të përgatitur t’i përgjigjemi çdo kërcënimi

faton hajrizi

Serbia ka dërguar shenja të gishtërinjve në Kosovë, analizat tregojnë se përputhen me ato te Faton Hajrizit

gazmend halilaj

Halilaj: “Ishim cak i Fatonit për të na vrarë, ai nuk e kishte vrarë ushtarin rus (VIDEO)

faton hajrizi

Rasti i Faton Hajrizit: Serbia nuk i përgjigjet Kosovës, MPJD flet me familjen dhe ankohet te vendet e QUINT-it

vajzat diaspora

“Shtëpi, e ëmbla shtëpi” Vajza të reja lënë diasporën për Kosovën

erkin morina

Flet miku i Faton Hajrizit: Ja çka më bën të dyshoj që ai mund të jetë gjallë

INFO

NA NDIQ