Presidentja Siljanovska takohet me ambasadoren serbe në Shkup

Picture of ina-online
ina-online

30/05/2024

Marrëdhëniet e përgjithshme bilaterale mes dy vendeve ishin në fokus të bisedimeve në takimin e sotëm të Presidentes së Republikës së Maqedonisë, Gordana Siljanovska Davkova, me ambasadoren e Republikës së Serbisë, Nevena Jovanoviq, njofton kabineti i presidentes së sapozgjedhur.

Më tej thuhet se ajo rikonfirmoi vendosmërinë e palës maqedonase për përmirësimin e mëtutjeshëm të marrëdhënieve të ndërsjella përmes dialogut të hapur, për të gjitha çështjet me interes të përbashkët.

“Presidentja Siljanovska Davkova theksoi se prosperiteti dhe stabiliteti i të gjithë rajonit, si dhe integrimi i tij evropian, ndër të tjera, varen nga marrëdhëniet tona të mira bilaterale dhe theksoi se do të punojë në drejtim të thellimit të marrëdhënieve, zgjerimit të bashkëpunimit, forcimit të ndërsjellë. besimi, mirëkuptimi dhe fqinjësia e mirë”, thuhet në njoftim.

Presidentja Siljanovska Davkova dhe ambasadorja Jovanoviq shkëmbyen mendime dhe informacione për gjendjen aktuale në rajon, në kuadër të perspektivës së tij evropiane. Ambasadorja Jovanoviq i ka dërguar urime Presidentes Siljanovska Davkova me rastin e marrjes së detyrës.

TË FUNDIT
21 minuta
Mësohen emrat e zëvendësministrave të LD së Mexhitit
1 orë
Temperaturat e larta, mjekët do të patrullojnë në Shkup për t’u dalë në ndihmë qytetarëve
1 orë
Dauti: VLEN nuk mund të thirret në votat e pastra shqiptare sepse ka edhe vota të VMRO-së
2 orë
ESHR: Dobësi në sistemin IT në FSSH, nuk janë vendosur kontrolli dhe sistemi për suksesin e mjekimit jashtë vendit
2 orë
Aksident në rrugën Gostivar-Ohër, automjeti godet një ari

ME TE LEXUARA

4 orë
Mot me diell dhe shumë i nxehtë temperatura deri 40 gradë
1 ditë
Buçkovski: Me Marrëveshjen e Ohrit u bëmë shembull pozitiv për ndërtimin e një shoqërie multietnike
19 orë
Qeveria miraton masa kundër të nxehtit që pritet ta përfshijë vendin
3 orë
Nga dita e parë e Qeverisë do të shkarkohen drejtorët ekonomik të Klinikave, paralajmëron Taravari
1 ditë
Kush janë kompanitë farmaceutike në Maqedoninë e Veriut që qarkullojnë miliona euro
19 orë
Serbi Stoilkoviç pjesë e Qeverisë, ja çka thotë Mickoski
2 orë
Aksident në rrugën Gostivar-Ohër, automjeti godet një ari
1 ditë
Nga 20 deri 25 qershor do të bëhet regjistrimi elektronik në shkollat e mesme

LEXO MË SHUMË

Izet Mexhiti LD 2

Mësohen emrat e zëvendësministrave të LD së Mexhitit

moti Vapa nxehti temperaturat

Temperaturat e larta, mjekët do të patrullojnë në Shkup për t’u dalë në ndihmë qytetarëve

ilire-dauti

Dauti: VLEN nuk mund të thirret në votat e pastra shqiptare sepse ka edhe vota të VMRO-së

fondi

ESHR: Dobësi në sistemin IT në FSSH, nuk janë vendosur kontrolli dhe sistemi për suksesin e mjekimit jashtë vendit

policia-maqedonise-598x330

Aksident në rrugën Gostivar-Ohër, automjeti godet një ari

TARAVARI MICKOSKI

Nga dita e parë e Qeverisë do të shkarkohen drejtorët ekonomik të Klinikave, paralajmëron Taravari

moti nxehti temperatura-termometri

Mot me diell dhe shumë i nxehtë temperatura deri 40 gradë

Screenshot_2024-06-19-00-12-33-792_com.facebook.katana-edit

Resul Ademi,19 vjeçari nga Nikushtaku që humbi jetën në aksident trafiku

Arben Taravari

Taravari: Nëse do të mbaheshin zgjedhje të parakohshme lokale, jo vetëm Gostivarin por edhe Sarajin do ta fitonim

INFO

NA NDIQ