Apple prezanton gjeneratën e re të MacBook Pro (FOTO)

Picture of INA
INA

31/10/2023

Apple ka prezantuar të hënën mbrëma gjeneratën më të re të MacBook Pro, ka raportuar CNN.

Kompania prezantoi M3, M3 Pro dhe M3 Pro Max, duke e vlerësuar si gjeneratë e shpejtë dhe e frikshme.

Në prezantim, shefi i kompanisë, Tim Cook, tha se ky version do të ketë 2.5x më shumë shpejtësi dhe në familjen e çipave M1 dhe performanca e tij e përpunimit është për 50 herë më e shpejtë.

Çipat e tyre janë ndërtuar me teknologjinë 3 nanometër që mund të mbështesë grafikë të avancuar dhe inteligjencë artificiale.

“Do të sjellë një nivel krejtësisht të ri të grafikës. Ata janë çipa më të avancuar të krijuar ndonjëherë për një kompjuter personal”, ka thënë Cook.

TË FUNDIT
19 orë
Po kërkoni një makinë të përdorur deri 10.000 €? Këto modele janë zgjidhja më e mirë
2 ditë
Zhyti botën në ‘black-out’, çfarë është CrowdStrike dhe si u shkaktua ndërprerja globale në sistemin IT
3 ditë
Ndërpritet sistemi i IT’së në të gjithë botën goditen bankat, mediat dhe linjat ajrore
3 ditë
Elon Musk do të mbështesë fushatën e Trumpit me mbi 41 milionë euro në muaj
1 javë
Facebooku e Instagrami ia heqin kufizimet Donald Trumpit

ME TE LEXUARA

19 orë
Po kërkoni një makinë të përdorur deri 10.000 €? Këto modele janë zgjidhja më e mirë

LEXO MË SHUMË

IMG_4566

Po kërkoni një makinë të përdorur deri 10.000 €? Këto modele janë zgjidhja më e mirë

haker

Zhyti botën në ‘black-out’, çfarë është CrowdStrike dhe si u shkaktua ndërprerja globale në sistemin IT

otwarcie-txt-uslugami-w-hakera

Ndërpritet sistemi i IT’së në të gjithë botën goditen bankat, mediat dhe linjat ajrore

Trump Musk

Elon Musk do të mbështesë fushatën e Trumpit me mbi 41 milionë euro në muaj

auto_donald-trump-oval-office1550229304

Facebooku e Instagrami ia heqin kufizimet Donald Trumpit

auto_donald-trump-oval-office1550229304

“Nuk kanë turp!” Trump për Zuckerberg: Nëse bëhem president, do ta dërgoj në burg për një kohë të gjatë

chat-gpt

“ChatGPT” vjen në një pjesë të automjeteve të gjigantit gjerman

wi-fi ruter

Paralajmërojnë ekspertët: Rritja e temperaturave mund të ndikojë në Wi-Fi-në tuaj

whatsapp-1100x620-1-600x360-1

Whatsappi do t’ua mundësojë të flisni me njerëz në gjuhë të huaja

INFO

NA NDIQ