Prezantohet lapsi i ri i Apple Pencil me port USB-C (FOTO)

INA
INA

20/10/2023

Apple edhe zyrtarisht ka prezantuar lapsin më të ri Apple Pencil, që tani ka portin USB-C.

Lapsi gjeti vend në mesin e gjeneratës së parë që kushton 99 dollarë dhe asaj të dytës, që duhet ndarë 129 dollarë. Çmimi fillestar i lapsit të ri është 79 dollarë.

Lapsi i ri mbushet përmes kabllos USB-C dhe nuk mbështet në mbushjen pa tela. Megjithatë mbështet funksionin “hover” në modelet M2 iPad Pro, që mund të lidhet në mënyrë magnetike në pjesën anësore dhe të përdoret.

Mungesë apo e metë e madhe është ndjeshmëria në presion, që e kanë gjenerata e parë dhe e dytë e lapsave të Apple Pencil.

Dimensionet e USB-C Apple Pencil janë 7,5 x 155, peshon 20,5 gramë, pothuajse njëjtë sikurse Apple Pencil 2. Lapsi i ri do të fillojë të shitet në fillim të nëntorit.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

banka sportel

Banka Europiane thotë se inteligjenca artificiale mund të reduktojë pagat jo vendet e punës

Alex Jones

Teoricieni i konspiracionit, Alex Jones kthehet në X pas sondazhit të Elon Musk

Inteligjenca artificiale AI

Bota në garë për të rregulluar inteligjencën artificiale

wikipedia

Krijuesi i Wikipeadia: ChatGPT është vegël e tmerrshme e inteligjencës artificiale

gmail

Si t’i ktheni të dhënat e humbura nga Google Drive

openAI

A është Gemini i Google “më i zgjuar” se ChatGPT i OpenAl?

mira murati

Çfarë lloj marrëveshjeje për inteligjencën artificiale arriti BE-ja

Internet-Safe-Day

6G po vjen në iPhone: Apple nuk heq dorë nga modemet e veta

apple-iphone-15-pro-3

iPhone 19 me një risi që telefonat Android e kanë pasur prej vitesh

INFO

NA NDIQ