Prezantohet zyrtarisht maskota e Euro 2024

Picture of ina-online
ina-online

06/07/2023

Maskota zyrtare e UEFA EURO 2024 është pagëzuar me emrin Albärt , pas një votimi nga përdoruesit e uefa.com dhe nxënësit e shkollave në të gjithë Evropën, si pjesë e programit të UEFA-s “Futbolli në shkolla” .

Bärnardo, Bärnheart dhe Herzi von Bär ishin gjithashtu logo konkurruese deri në përzgjedhjen përfundimtare. Në fund, Albart fitoi me 32 për qind të votave, përcjellë lajmi.net.

Maskota iu prezantua tifozëve gjermanë për herë të parë përpara ndeshjes ndërkombëtare të kombëtares gjermane kundër Kolumbisë më 20 qershor në AufSchalke Arena. Albärt bëri debutimin e tij po atë mëngjes në një shkollë fillore në Gelsenkirchen për t’i emocionuar fëmijët në të gjithë Evropën për futbollin dhe vlerat e tij.

“Si baba, e di se sa e rëndësishme është të stimulosh imagjinatën e fëmijëve”, tha drejtori i turneut të UEFA EURO 2024, Philipp Lahm./

TË FUNDIT
8 orë
Spanja kampione e Evropës
20 orë
Çmime të frikshme për finalen e Europianit të Gjermanisë, një biletë në tregun e zi shkon deri në...50 mijë euro
20 orë
Trajneri i Anglisë: Qëllimi im i vetëm për dy vite ishte fitimi i Europianit, rëndësi ka rezultati dhe jo performanca
20 orë
Blindohet Berlini, masat e marra për finalen e Euro 2024
21 orë
Spanjë apo Angli? Superkompjuteri parashikon fituesin e Euro 2024

ME TE LEXUARA

20 orë
Blindohet Berlini, masat e marra për finalen e Euro 2024
20 orë
Trajneri i Anglisë: Qëllimi im i vetëm për dy vite ishte fitimi i Europianit, rëndësi ka rezultati dhe jo performanca
20 orë
Çmime të frikshme për finalen e Europianit të Gjermanisë, një biletë në tregun e zi shkon deri në...50 mijë euro
8 orë
Spanja kampione e Evropës
21 orë
Spanjë apo Angli? Superkompjuteri parashikon fituesin e Euro 2024

LEXO MË SHUMË

IMG_4367

Spanja kampione e Evropës

spanja

Çmime të frikshme për finalen e Europianit të Gjermanisë, një biletë në tregun e zi shkon deri në…50 mijë euro

southgate

Trajneri i Anglisë: Qëllimi im i vetëm për dy vite ishte fitimi i Europianit, rëndësi ka rezultati dhe jo performanca

euro 2024 gjermani

Blindohet Berlini, masat e marra për finalen e Euro 2024

spanja-vs-anglia

Spanjë apo Angli? Superkompjuteri parashikon fituesin e Euro 2024

euro 2024 gjermani

Pesë ‘betejat’ më të rëndësishme që mund të vendosin fituesin e Euro 2024

spanja-vs-anglia

Diferenca në minuta mes Spanjës dhe Anglisë është skandaloze – analiza interesante dhe detaje rreth finales së Euro 2024

spanja-vs-anglia

Kush do ta fitojë Euro2024: Taktika, aftësitë individuale, apo të dyja bashkë – Flasin ekspertët

Dështimi i sulmuesve në Euro 2024 – çfarë thonë ekspertët dhe a ka ndryshuar tashmë loja

INFO

NA NDIQ