Princesha që e niste ditën shqiptarçe, me fasule!

INA
INA

15 Gusht, 2023

Sigurisht, një figure si Princesha Diana nuk i shkonte të hante fasule në mëngjes, si dikur në ushtrinë shqiptare në vaktin e parë të ditës, por ja që kjo ka ndodhur.

E thotë këtë ish-shefi i saj i kuzhinës, Darren McGrady. Sipas këtij kuzhinieri mbretëror, princeshës i pëlqente të hante fasule që shkojnë si pjatë anësore me proshutë dhe vezë, të cilat anglezët i hanë për mëngjes.

Asaj i pëlqente aq shumë sa e hante këtë “ushqim të varfër” tri herë në javë.

McGrady zbuloi se Diana mund të hante një tas të tërë fasule për mëngjes.

“Mund t’ju duket e çuditshme, por fasulet kanë vetëm shtatë gram sheqer dhe shumë proteina e fibra. Nuk kanë pothuajse fare yndyrë”, pohon Darren për zakonet gastronmike të princeshës së ndjerë.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

sanxhak femijet shqiptare

SANXHAKLINJTË JANË ME ORIGJINË SHQIPTARE!

tetove plisi

Manifestim dinjitoz në Tetove kushtuar Ditës së Plisit

pallati halim beut tetove

KËTU (NË TETOVË) BUJTI MBRETI ZOG…!

duhan cigare

Fëmijëve u shiten cigare me copë para shkollave në Tetovë (VIDEO)

shkolle arsimtari nxenesi

Skandal në shkollën shqipe, mësuesi godet e ofendon rëndë nxënësit: O psikopat, a e di se çfarë të bëjë

hkolla_klasa_derrasa_e_zeze_sindikata greve

Rrogat e arsimtarëve nga ky muaj rriten për 15%

la casa de papel

Rikthehet “La Casa De Papel”, kur do të mund t’i shihni seritë e reja

Carshia-e-Shkupit

Shkupi mund Budva-n në Bruksel

armina nuraj

Reagon përfaqësuesja e shqiptarëve nga Sanxhaku: Nuk jam serbe, pse nuk po ma pranoni diplomën në Kosovë!

INFO

NA NDIQ