Pritet bora e parë, do të bien temperaturat në Maqedoninë e Veriut

ina-online
ina-online

14/11/2023

Nga fundjava në Maqedoninë e Veriut pritet të ketë reshje bore në zonat malore.

Këtë paralajmërim e jep meteorologu maqedonas Sllavço Poposki me parashikimin e fundit të motit.

Tashmë nga pasditja e së premtes, si dhe gjatë fundjavës nën ndikimin e aktivitetit të ri ciklonik nga perëndimi do të ketë reshje të reja të shiut, ndërsa reshje bore do ketë në zonat malore deri 1500 metra lartësi.

Ditën e premte do të fryjë erë nga drejtimi jugor, ndërsa gjatë fundjavës do të fryjë erë e fortë nga drejtimi verior, kështu që ajri do të zbresë nga veriu drejt territorit tonë dhe temperaturat do të pësojnë rënie të ndjeshme.

Gjatë fundjavës, e sidomos të dielën në mëngjes, presim ngricat e para të kësaj stine në disa vende, që do të thotë se në disa vende në mbarë Maqedoninë mëngjesin e së dielës temperatura do të zbresë rreth 0 gradë, e disa vende do të jetë disa gradë nën zero.

Temperaturat maksimale ditore të ajrit gjatë fundjavës do të rriten sërish në intervale prej vetëm 7 deri në 13 gradë.(INA)

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

spital-804x380-696x329

Manoleva: Sistemi shëndetësor do të funksionojë pa pengesa gjatë kohës së Samitit të OSBE-së

joveski-1-696x464

Fillon procedura për zgjedhjen e prokurorit të ri publik në Maqedoni

joveski-1-696x464

Fillon procedura për zgjedhjen e prokurorit të ri publik në Maqedoni

IMG_6887

Aksident i rëndë në Kroaci, lëndohen katër shqiptarë

IMG_6886

Aksident në rrugën Tetovë-Shkup, ndërroi jetë vajza e ish-ministrit shqiptar

Spitali_tetove-780x470-2

Ndalohet një punonjëse në Spitalin e Tetovës, ka inçizuar pacientë në mënyrë të paautorizuar

fatmir-besimi2

Besimi: Përmbushja e marrëveshjes për kryeministër shqiptar është investim në një të ardhme të përbashkët

Fatmir Besimi

A do të bëhet edhe kryeministër, ja çka thotë Besimi?

komisioni-antikorrupsion

Është përzgjedhur përbërja e Komisionit Antikorrupsion, pritet votimi në Kuvend

INFO

NA NDIQ