Pritet emërimi i drejtorit dhe punësimet, Shaqiri thotë se është çështje ditësh hapja e shkollës në Vizbeg

INA
INA

17/01/2024

Ministri i Arsimit dhe Shkencës, Jeton Shaqiri deklaroi se sot bëhet pranimi teknik i objektit të shkollës në Vizbeg të Shkupit, shkruan TV21. Shaqiri thotë se janë tejkaluar pengesat për furnizim të objektit me energji elektrike dhe ujë, dhe se tani procedura duhet të vijojë në komunën e Butelit.“Kemi rënë dakord me udhëheqësinë e komunës, në afat maksimal pas pranimit teknik, të bëjë regjistrimin e objektit, komfor procedurave në Regjistrin Qendror dhe të emërojë drejtorin, i cili do të dorëzojë kërkesat deri në Ministrinë e Arsimit për punësimet e reja, për ata fëmijë të cilët janë”, tha mes tjerash Shaqiri.

Kreu i MASH nuk dha datë të saktë se kur do të hapet shkolla, por tha se kjo është çështje ditësh.

“Unë personalisht e kam thënë se do të hapet në gjysmë vjetorin e dytë, por nga sot mbetet obligimi te komuna dhe jam i bindur se ajo shkollë do të hapet për çështje ditësh”, theksoi Shaqiri./tv21.tv

https://www.facebook.com/watch/?v=1571144077051897&t=0

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Bujar Osmani

Rreziku nga Rusia – Ja kur hapet “kutia e Pandorës” sipas Bujar Osmanit!

IZETT-1392x928

Izet Mexhiti: Përplasjet e mia në BDI datojnë nga viti 2016 kur isha kundër koalicionimit me Nikolla Gruevskin

IMG_9321

VIDEO/Pajaziti: Premtimet e Ali Ahmetit për heqjen e 20%, reprizë që 20 vite vazhdimisht përsëritet

Taravari Gostivar

Taravari: Për pak orë mblodhëm 8 mijë nënshkrime

policia-mk

Vrasje në Bllacë, krisma armësh

imer

Selmani: Për demokracinë do të ishte e shëndetshme që presidenti të zgjidhet në Kuvend

autobus-besa

Aktvendimi për “Besa Transin” do të shpallet më 7 mars

Hristijan Mickoski

Mickoski ankohet: Byreku me jogurt është bërë 120 denarë

Afrim Gashi

Gashi optimist: Mbase sot përfundojmë procesin e mbledhjes së nënshkrimeve për Taravari

INFO

NA NDIQ