Pritet raporti i plotë për automjetin e Ndihmës së shpejtë i cili u ndal në pompë të benzinës, ndërkaq që transportonte pacient

Picture of ina-online
ina-online

24/08/2023

Minsitri i Shëndetësisë Fatmir Mexhiti sot informoi se pritet raporti i plotë për rastin me automjetin e Ndihmës së shpejtë, i cili u ndal në pompë të benzinës, përderisa transportonte një pacient nga Struga.

“Inspektorë të Inspektoratit shtetëror shëndetësor dhe sanitar dje ishin në vend-ngjarje, akoma nuk e kemi raportin e plotë. Ishim në komunikim me drejtorin e Shtëpisë së shëndetit, e pritëm raportin dhe do ta ndajmë me të gjitha mediumet”, u përgjigj Mexhiti në pyetjen e gazetarëve për mbikëqyrjen e paralajmëruar inspektuese për këtë rast.

Paraprakisht, në brifing me gazetarë, i pyetur për këtë rast, se automjeti i Ndihmës së shpejtë është ndalur për pauzë për kafe, prëderisa pacienti me maskë oksigjeni ndodhej në automjet, minsitri deklaroi se do ta kontrollojë informatën dhe nëse është e saktë, do të pasojnë dënime më rigoroze për kryesit.

Duke u prëjgigjur në pyetje të gazetarëve, ai foli edhe për negociatat me sindikalistët për harmonizim të rrogave të cilët paralajmëruan protesta nëse nuk përmbushen kërkesat e tyre.

“javën e kalaur u tkauam me përfaqësuesit e sindikatave dhe biseduam për atë temë dhe shpresoj se shumë shpejtë do të gjejmë zgjidhje pozitive”, shtoi mexhiti.

TË FUNDIT
4 orë
Ariu mbyti dhe i ngrëni disa dele në Raven të Gostivarit
4 orë
“Mendimi i lirë nuk bie ndesh me Kushtetutën”, Presidentja e RMV mbron emrin “Maqedoni” para ministrit grek: Kam të drejtë të shprehem
6 orë
Lëvizja BESA vendosi për ministrat dhe zvministrin
7 orë
Gashi takohet me presidenten e Kosovës Vjosa Osmani
8 orë
Tetovë, mosmarrëveshje mes myftineve për kurbanet

ME TE LEXUARA

14 orë
Ndalohet një shtetas turk në “Deve Bair”, kapet me dokumente të falsifikuara
7 orë
Gashi takohet me presidenten e Kosovës Vjosa Osmani
19 orë
Gashi takon sot Presidentin e Shqipërisë, Bajram Begaj
14 orë
MASH: Është përgatitur ditari i ri elektronik, do të përdoret pasi të kalojë fazën e testimit
6 orë
Lëvizja BESA vendosi për ministrat dhe zvministrin
19 orë
Moti me diell dhe shumë i ngrohtë, temperatura deri në 38 gradë

LEXO MË SHUMË

ariu

Ariu mbyti dhe i ngrëni disa dele në Raven të Gostivarit

IMG_2967

“Mendimi i lirë nuk bie ndesh me Kushtetutën”, Presidentja e RMV mbron emrin “Maqedoni” para ministrit grek: Kam të drejtë të shprehem

IMG_2962

Lëvizja BESA vendosi për ministrat dhe zvministrin

IMG_2961

Gashi takohet me presidenten e Kosovës Vjosa Osmani

kurban dashi

Tetovë, mosmarrëveshje mes myftineve për kurbanet

kuvendi parlamenti

Ligji për Vetqeverisjen Lokale/ Fronti Evropian dhe LSDM-ja nuk mbështesin ndryshimet e ligjit!

uns struge jeton shaqiri merko

Jeton Shaqiri tregon se çka ka nënshktuar për Universitetin Ndërkombëtar të Strugës

Kuvendi parlamenti maqedoni

Parlamenti me 5 nënkryetarë, 3 prej tyre u votuan sot

uns struge jeton shaqiri merko

VLEN: Skandaloze-Merko i “Listës Zezë Amerikane” fitoi edhe një bakshish nga BDI në ikje

INFO

NA NDIQ