FOTO/ Pritet të jetë Kryeministri i parë shqiptar në Maqedoninë e Veriut, Talat Xhaferi vlerësohet me çmim nga CCIT Awards

ina-online
ina-online

20/01/2024

Dhoma e Tregtisë dhe Industrisë Tiranë ka vlerësuar me çmim politikanin shqiptar në Maqedoninë e Veriut, Talat Xhaferi.

Çmimi i është dorëzuar mbrëmjen e sotme në një ceremoni gala me pjesëmarrës nga bota e biznesit, sipërmarrjes, politikës, artit dhe kulturës.

“Ju falenderoj për vlerësimin, do e ndaj këtë vlerësim me familjen, por edhe me atë staf administrativ me të cilin kam punuar për dy dekada dhe më kanë ndihmuar që detyrat ti kryej me sukses”, është shprehur Xhaferi teksa ka pranuar çmimin nga presidenti i CCIT, Nikolin Jaka.

Talat Xhaferi prtet të marrë detyrën e kryeministrit në qeveri në 28 janar, duke u bërë kështu i pari kryeministër shqiptar në Maqedoninë e Veriut. Ai do ta mbajë këtë post deri në zgjedhjen e qeverisë së re.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

rama zelenski

Zelensky nderon me dekoratën më të lartë Ramën, nënshkruhen marrëveshjet e miqësisë

ut zaim

Xheladini: Pse rritje pagash vetëm për Universitetin Kirili dhe Metodi” në Shkup dhe jo për Universitetin e Tetovës

gjykata-kushtetuese

Gjykata kushtetuese duhet të sjellë vendim për “nacionalitetin” në Ligjin për evidencën amë

musa blerim

“Siklet” në BDI! Musa Xhaferi insiston që të jetë bartës liste në zonën e 5-të zgjedhore, Blerim Bexheti në zonën e 1-rë

kuvendi parlamenti

Kuvendi do ta mbajë mbledhjen e 145-të: zgjedhja e anëtarit të KSHZ-së, vazhdimi i vlefshmërisë së pasaportave, ligji për lojërat e fatit…

Bujar Osmani

Osmani: Ukraina lufton për të gjithë ne! Nëse fiton Rusia, ne e kemi radhën

universiteti-i-tetoves-UT

5 universitetet shtetërore reagojnë kundër diskriminimit që ua ka bërë kuvendi dhe qeveria

lista zgjedhore

Prej sot mund të verifikoni nëse gjendeni në listën zgjedhore

termet

Regjistrohet tërmet në Maqedoninë e Veriut, epiqendra në Shqipëri

INFO

NA NDIQ