Pritje deri në 60 minuta në Merdar dhe Muçibabë për të dalë nga Kosova

INA
INA

9 Gusht, 2023

Pikat kufitare me Serbinë, Dheu i Bardhë, Merdar, Muçibabë sot janë më të ngarkuarat nga fluksi i madh i bashkatdhetarëve të cilët po i përdorin për hyrje dhe dalje nga territori i Kosovës.

Në faqen zyrtare të Qendrës Kombëtare për Menaxhim Kufitar të Ministrisë së Punëve të brendshme (MPB) bëhet e ditur se në pikën kufitare te Dheu i Bardhë për të dalë nga Kosova pritjet janë deri në 30 minuta dhe kolona është deri në 200 metra.

Ndërsa, në pikën kufitare Merdar për të hyrë në Kosovë pritjet janë deri në 15 minuta e për të dalë deri në një orë.

Po ashtu edhe pika kufitare Muçibabë paraqitet e ngarkuar në dalje të saj, pasi pritjet janë deri në një orë.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Screenshot_2023-10-02-22-04-57-428-edit_com.android.chrome

Gjeneral Lama: Aleksandër Vuçiqi, komandant i paaftë dhe frikacak…

German Foreign Minister Annalena Baerbock speaks during a news conference following a meeting with her Polish and French counterparts in Lodz, Poland March 1, 2022. Tomasz Stanczak/Agencja Wyborcza.pl via REUTERS ATTENTION EDITORS - THIS IMAGE WAS PROVIDED BY A THIRD PARTY. POLAND OUT. NO COMMERCIAL OR EDITORIAL SALES IN POLAND.

Gjermania “thirrje urgjente” Beogradit të ulë numrin e trupave në kufi

vucic-1

Plani mizor i Vuçiqit, gjenerali shqiptaro-amerikan zbardh prapaskenat: Planifikon rrëmbimin e policëve të Kosovës!

Canak

Sulmi terrorist në veri, Çanak: Inteligjenca perëndimore e dinte, kurthi për Vuçiçin

pasaporta-e-kosoves-800x460-1

Ambasada Gjermane: Kush ka pasaportë të Kosovës, nga 1 janari lëvizë pa viza në zonën Shengen

Petar-Boskovic

Ish-kreu i ministrisë serbe të mbrojtjes: Policia e Kosovës ka treguar se nuk janë mizorë

Ganimete Musliu Ganja

Musliu: Serbia po ndërton bazë ushtarake afër kufirit me Kosovën

Radojcic vilat pasuria

Luksi dhe fitimet e mëdha: Sa kushton vila e Radoiçiqit dhe si u pasurua kaq shumë ky njeri?

vucic

Vuçiq: Nuk duam luftë, Serbia nuk do të dërgoj forca ushtarake në Kosovë

INFO

NA NDIQ