Probleme gjatë terapive, ylli i Barçës duhet të presë akoma

Philippe Coutinho pësoi një dëmtim në menisk në një ndeshje ndaj Eibar më 29 dhjetor dhe që nga ajo ditë ai nuk ka zbritur në fushën e lojës. Më 2 janar braziliani iu nënshtrua një ndërhyrje kirurgjikale dhe që nga ajo ditë vijon rikuperimin.

Mediet spanjolle zbulojnë se gjatë ditëve të fundit ai ka pasur probleme me gjurin e tij dhe i është dashur të ngadalësojë seancat e terapive. Mundo Deportivo zbulon se braziliani e ka ende gjurin r fryrë dhe duket se rikthimi i tij në fushë do të zgjatet.

Ai po mundohet të rikthehet në javën e parë të prillit, që përkon pak ditë para El Clasico, por duket se në të tilla kushte do të jetë e pamundur. Rikuperimi i tij pritet të marrë më shumë kohë dhe 28-vjeçari pritet të rikthehet rreth mesit të muajit prill, pas ndeshjes me Real Madrid.