Probleme me kartelat! Qytetarët s’mund të marrin para nga bankomatët

ina-online
ina-online

27 Korrik, 2023

Asociacioni i Bankave të Maqedonisë njofton se për shkak të problemeve teknike, kartelat pagesore VISA dhe MasterCard nuk mund të shfrytëzohen bankomatët dhe të paguhet me këto lloje të kartelave, përcjell TV21.

Nga Asociacioni theksojnë paratë e të klientëve janë në bankat e tyre dhe se të njëjtat mund të tërhiqen në filiale.

“Anëtarët e Asociacionit të Bankave të Maqedonisë janë në komunikim intensiv me markat e kartelave VISA dhe MasterCard, dhe nga analizat e deritanishme mund të thuhet se shkaku i problemit nuk ka të bëjë me operatorët kombëtarë të telekomit, e as me sistemet individuale të bankave”, thonë nga Asociacioni.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

escobar eskobar gabriel

Eskobar: Maqedonia e Veriut vazhdimisht po dëshmon se është një partner i shkëlqyer

Vucic- Svecla

Vuçiq i përgjigjet Sveçlës: Do ta shohim kush kë do ta arrestojë, qesh mirë kush qesh i fundit

MUHAMERI

Kush do të votoj në zgjedhjet e ardhshme?

Kreshnik Bekteshi

Bekteshi: Paga minimale do të rritet për 10%

buka-market

Masat e Qeverisë/ Çmimi i bukës në markete bie në 30 denarë

Vjosa Osmani Bajram Begaj 2

Begaj: Jemi bashkë me Kosovën në OKB, marrëdhëniet Kurti-Rama janë shumë të mira

micko gruevski

“Lufta” që ka shpërthyer në opozitën maqedonase

drunj

Aksion i madh kundër prerjeve ilegale të druve, arrestohen 9 persona nga Breza dhe një nga Haraçina

IMG_5162

Vjosa Osmani takohet me Bidenin: Aleanca e lirisë, aleanca e përjetshme

INFO

NA NDIQ