Probleme në Twitter, nuk i lejonte përdoruesit të postonin

Iliria News Agency
Iliria News Agency

09/02/2023

Disa përdorues nuk ishin në gjendje të postonin në Twitter të mërkurën vonë pasi uebfaqja pati probleme teknike, shkruan BBC.

Përdoruesit morën një mesazh që thoshte: “Ju jeni mbi kufirin ditor për dërgimin e tweets”.

Defekti kishte ndodhur pak para orës 00:00 të së mërkurës.

Elon Musk ka ulur fuqinë punëtore të Twitterit gjatë muajve të fundit që kur bleu platformën tetorin e kaluar për 44 miliardë dollarë euro.

Për muaj të tërë, ekspertët kanë paralajmëruar se largime të tilla mund të shkaktojnë probleme teknike, megjithëse nuk është ende e qartë nëse reduktimi i numrit të punonjësve ishte fajtor për ndërprerjen e së mërkurës.

Duket se një pjesë e ndërprerjes u rregullua shpejt, me shumë përdorues që raportuan se mund të postonin në Twitter.

Kishte probleme edhe me mesazhe gjatë asaj periudhe.

Nuk ishte e qartë sa njerëz janë prekur.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

perdoruesit-e-telegram-mund-te-terheqin-cdo-mesazh-te-derguar-e-madje-biseda-te-plota_5c9920008d185

Shpërndanin fotografi dhe video të ndryshme intime, kërkohet paraburgim për administratorin e grupit “Albkings”

nasa-toka-bota-zjarre

Bën kaq nxehtë, sa Toka rrotullohet më ngadalë

bill

“Edhe unë mund të humbas punën time”, thotë Bill Gates – teksa flet për të ardhmen e Inteligjencës Artificiale

nasa

Një helikopter i vogël robotik dërgoi mesazhin e fundit nga Marsi

apple-iphone-15-pro-3

Apple bëri të mundur që përdoruesit të shkarkojnë aplikacione nga faqet e internetit

bota-rrezik globi toka

Parashikimet e Nikola Teslës që janë realizuar deri tani

microsof

Microsoft do të investojë 1.5 miliardë dollarë në firmën e inteligjencës artificiale

Elon Musk X twitter

Zbulohet se çfarë i shkroi Elon Musk stafit të Tesla-s ku njoftoi pushimin nga puna të më shumë se 10% të fuqisë punëtore

whatsapp-main-600x360

Aplikacioni WhatsApp po merr një chatbot me AI

INFO

NA NDIQ