Probleme serioze për Barcelonën para afatit kalimtar të janari

INA
INA

09/11/2023

Vitet e fundit, Barcelona është përballur me çështje të vështira financiare. Deri më tani, ata i kanë lundruar mjaft mirë këto vështirësi, por situata mbetet ende shumë e zymtë.

Kështu do të jetë edhe për ca kohë. Kjo do të thotë se klubi katalunas do ta ketë shumë të vështirë të bëjë biznes në merkaton e ardhshme.

Diario Sport raporton se për këtë është njoftuar trajneri Xavi Hernandez, i cili konkretisht i është thënë se vetëm një lojtar, nëse ka, do të arrijë në klub gjatë janarit.

Ai lojtar është Vitor Roque, i cili nënshkroi për Barcelonën gjatë verës, por i është dashur të kalojë pjesën e mbetur të vitit 2023 në Athletico Paranaense sepse ai nuk mund të regjistrohej para fillimit të sezonit.

Zyrtarët e klubit janë të vendosur të sjellin Roquen gjatë janarit, por në këtë fazë, kjo nuk është aspak e sigurt.

Barcelona mund të nënshkruajë lojtarë të tjerë vetëm në rast të shitjes, por edhe atëherë, ata nuk do të jenë në gjendje të shpenzojnë të gjitha fondet e marra. Për fat të keq për katalanasit, kjo do të mbetet kështu edhe për një kohë të gjatë.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Armando Broja

E ardhmja e Brojës në Itali? Ekipi i Serie A planifikon afrimin e sulmuesit “kuqezi” në janar

Luis Suarez

Suarez nuk pushon ja ku do vazhdoj karrierën

ardian ismajli

Ismajli për mediat kroate: Shqipëria dhe Kroacia kalojnë grupin në Euro 2024

Ylber Ramadani

Shorti i Evropianit, Ramadani: Kundërshtarë të fortë, por Shqipëria nuk do të dorëzohet!

guardiola

Gabimi i jashtëzakonshëm i gjyqtarit, Guardiola: Çfarë t’i them skuadrës dhe tifozëve pas një ndeshje si kjo?

Pogba

Pogba u gjobit me 20 mijë euro nga Allegri, për dëgjimin e muzikës me zë të lartë…

Ylber Ramadani

Shorti i Europianit/ Ramadani: Kundërshtarë të fortë, por Shqipëria nuk do të dorëzohet!

Pochetino

Pochettino ‘në qiellin e shtatë’: “Ne jemi një ekip i vërtetë”

moscardo-

E duan pesë gjigantët evropianë, por PSG po e fiton garën për sensacionin gjerman

INFO

NA NDIQ