Problemet teknik detyrojnë avionin nga Stambolli të ulet në Sofje

Iliria News Agency
Iliria News Agency

10/02/2022

“Mankth” – kështu e përshkruajnë udhëtarët përvojën e tyre nga udhëtimi në Stamboll pak ditë më parë. Avioni i tyre kishte një problem të rëndë teknik dhe menjëherë pas ngritjes iu desh të bënte një ulje të detyruar në aeroportin e Sofjes, raporton BTV.

Ngjarja ka ndodhur mbrëmjen e së dielës, por detajet rreth saj po bëhen të qarta tani.

Fluturimi u vonua dy orë. Të dhënat nga platforma e hapur FlightRadar tregojnë se pas ngritjes, avioni papritur humbi shpejtësinë, bëri një rrotullim rreth Sofjes dhe u kthye në aeroport.

Pasagjerët thanë se ekuipazhi i tyre i kishte informuar se kishte një problem teknik dhe se mund të ishte i nevojshëm një ulje emergjente.

Së shpejti më shumë detaje…

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

izet mexhiti

Mexhiti: Paska folë prap makineria propaganduese e Gebelsit të BDI-së!

vlen llogo

VLEN: Pacienti dhe Fronti i listës së zezë, shkaktarët e rënies së besimit në gjyqësor dhe prokurori

Kacarska-780x439-1-1

Kacarska: Gjykata Kushtetuese mund të vendosë për kushtetutshmërinë e Kodit Zgjedhor

bujar osmani

Osmani: Brenda 48 orëve mund të shpërthejë konflikt në Lindjen e Mesme

mpj22-696x385

MPJ apelon që të shmangen udhëtimet në Izrael dhe rajon

BDI selia

BDI: Korrupsioni ka emër, Izet Mexhiti dhe komuna e Çairit

bdi-ali-ahmeti-cair

BDI më e pasura, me më shumë para se partitë tjera

mexhiti izet

VLEN: Ndryshimet kushtetuese, kusht për koalicion me VMRO-DPMNE-në

KSHZ-Komisioni

Këto janë numrat e listave për deputetë që mund të votoni më 8 maj

INFO

NA NDIQ