Prof. Jovev: Ministri Mexhiti më tha se nuk jam shkarkuar vetëm unë, janë shkarkuar 20 drejtorë të tjerë

Picture of INA
INA

09/06/2023

Profesor Dr.Sashko Jovev ishte i ftuar në emisionin “Click Plus” në TV21, ku diskutua për shkarkimin e tij nga posti i drejtorit të Kardiokirurgjisë dhe takimin me ministrin e Shëndetësisë, Fatmir Mexhiti.

Profesori Jovev tha se ministri Mexhiti i ka thënë se nuk është i vetmi i shkarkuar nga drejtorët e Klinikë, por janë shkarkuar edhe 20 drejtorë të tjerë.

“Më tha që nuk jam shkarkuar vetëm unë, janë shkarkuar 20 drejtorë të tjerë. Unë nuk e kam ditur dhe nuk kam pasur kohë të shikoj dhe se mbikëqyrje të tilla ekspertësh janë dërguar tek të gjithë drejtorët dhe se ka pasur inspektime të ngjashme, jo vetëm te unë”, tha ai.

Në pyetjen e gazetarit se kush janë drejtorët e tjerë të shkarkuar, profesori Jovev tha: “Mendoj se janë shkarkuar në Neurologji, Toksikologji, Nefrologji, Pediatri, Psikiatri, nuk di më shumë.”

TË FUNDIT
37 minuta
E zbulon MPB-ja! Kërcënimet ndaj gjykatësit kushtetues, i ka bërë një ish deputet në Kuvendin e RMV-vë
50 minuta
Në Beograd shfaqen pllakata me foton e Millosheviqit dhe “Kosova është Serbi”
53 minuta
Ukraina dhe Moldavia nisin bisedimet për anëtarësim në BE
58 minuta
Shteti ju siguron bursa për studime jashtë vendit, por jo dhe punësime
2 orë
Të mbjellat tërësisht të shkatërruara në Maqedoni, bujqit apel qeverisë që t’u dalë në ndihmë

ME TE LEXUARA

4 orë
Zbatimi i ligjit për armatim në RMV: Një sfidë për sigurinë publike
1 ditë
Siljanovska pret që përbërja e re qeveritare të punojë në përputhje me interesin kombëtar maqedonas dhe në interes të qytetarëve
2 ditë
Varhelyi uron Mickoskin: Pres të bashkëpunojmë për të avancuar rrugën europiane të vendit
13 orë
Tre të plagosur rëndë nga Maqedonia, vendim i çuditshëm i gjykatës austriake
1 ditë
Grubi: Do të vazhdoj të qëndroj në krah të Ali Ahmeti
9 orë
Mickoski: Parku më i madh i mullinjve me erë në rajon do të sjellë 630 vende të reja pune
4 orë
Mucunski: Mbetemi një anëtar i besueshëm i NATO-s me një kontribut të rëndësishëm për paqen globale
1 ditë
Gashi: Bota demokratike e ka për obligim që mos të lejojë refugjatët duke ikur nga mizoria e luftës

LEXO MË SHUMË

kuvendi-i-rm-dasdasd-800x445

E zbulon MPB-ja! Kërcënimet ndaj gjykatësit kushtetues, i ka bërë një ish deputet në Kuvendin e RMV-vë

Screenshot_20240625-214455~2

Në Beograd shfaqen pllakata me foton e Millosheviqit dhe “Kosova është Serbi”

Screenshot_20240625-214151~2

Ukraina dhe Moldavia nisin bisedimet për anëtarësim në BE

studenti-univerzitet-sv-Kiril-i-Metodij-6

Shteti ju siguron bursa për studime jashtë vendit, por jo dhe punësime

Screenshot_11-28-780x439

Të mbjellat tërësisht të shkatërruara në Maqedoni, bujqit apel qeverisë që t’u dalë në ndihmë

Kuvendi Parlamenti maqedonise

Janë miratuar ndryshimet në Ligjin për Energjinë në Maqedoninë e Veriut

Mucunski stoltenberg

Mucunski: Mbetemi një anëtar i besueshëm i NATO-s me një kontribut të rëndësishëm për paqen globale

pushk-gjahu

Zbatimi i ligjit për armatim në RMV: Një sfidë për sigurinë publike

spitali shqiperi onkologji

Shkarkohen mjekët e Onkologjisë në Tiranë që transferuan pacientët në një klinikë private

INFO

NA NDIQ