Profesoresha Belinda Amiti i bashkangjitet Aleancës për Shqiptarët

INA
INA

07/03/2024

Kryetari i Aleancës për Shqiptarët Arben Taravari ka prezantuar një prurje të re në parti.

Bëhet fjalë për profesoreshën e njohur, Belinda Amiti.

“Tani ALEANCËS PËR SHQIPTARËT i është bashkëngjitur edhe profesoresha Belinda Amiti, me një biografi të majme në jetën akademike.

Bleinda, momentalisht është doktorante në Universitetin “Shën Kirili dhe Metodi” në Fakultetin e Teknologjisë dhe Metalurgjisë, në bashkëpunim me Universitetin e Agrokulturës në Upsala të Suedisë, ku ka kryer një pjesë të hulumtimit shkencor.

Është asistente e kimisë organike në Universitetin e Tetovës, si dhe profesoreshë e kimisë në shkollë të mesme.

Belinda Amiti me përvojën e saj disavjeçare, tani do të kontribuojë në zhvillimin e shoqërisë dhe triumfin e të vërtetës.

VLEN të jesh pjesë e KALASË së SHPRESËS dhe DINJITETIT!”, ka shkruar Taravari. (INA)

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Screenshot_2024-04-17-20-37-20-617_com.facebook.katana-edit

Fol: Përleshje fizike në BDI-në e Gostivarit, Nevzati i jep shuplakë Valdetit?!

shkolla shqipe zvicer

Rreth 10 milionë euro të prindërve harxhohen për uniforma, fotografi dhe ushqime

lsm-sindikata780x439-1

LSM: Është e turpshme që në shekullin e 21-të të lutemi për pagë, ditët në vijim do të radikalizojmë protestën

open-balkan

A do të ndodh tërheqja nga Ballkani i Hapur, Osmani e paralajmëron

fatos-rushiti

BDI-së në sfond i buzëqesh opozita

BESIMI

Nënshkruhet Kodi për Zgjedhje Korrekte dhe Demokratike

hoxha555

Shaqiri: Komandat i përgjithshëm i UÇK-së për Maqedoni ka qenë Emrush Xhemajli, jo Ali Ahmeti

Kuvendi Parlamenti maqedonise

Nga nesër rrjedh afati i fushatës parazgjedhore për zgjedhjet parlamentare

bujar osmani

Bujar Osmani i përgjigjet VLEN për rastin “Pacienti!

INFO

NA NDIQ