Profesoresha kumanovare u zgjodh kryetare e Forumit të Gruas të ASH-së në Kumanovë (FOTO)

ina-online
ina-online

24/12/2023

Aleanca për Shqiptarët (ASH) ka mbajtur kuvendin e forumit të gruas në Kumanovë, ku për kryetare u zgjodh profesoresha e informatikës, Mirushe Bislimi-Destani.

Kuvendi i degës Forumit të Gruas me shumicë votash rizgjodhi profesoreshën kumanovare, e cila deri tani ka kryer këtë detyrë.

“Asambleja e Gruas në Aleancë për Shqiptarët mbetet shtëpia e vetme, që jep shpresë dhe mundësi për gruan dhe vajzën shqiptare”, thuhet në njoftimin e kësaj parti. Të pranishëm në Kuvend ishin nënkryetari i ASH-së, Elmi Aziri, sekretari i përgjithshëm, Krenar Lloga dhe kryetari i degës së ASH-së, Arsim Hasani.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Bujar Osmani

Rreziku nga Rusia – Ja kur hapet “kutia e Pandorës” sipas Bujar Osmanit!

IZETT-1392x928

Izet Mexhiti: Përplasjet e mia në BDI datojnë nga viti 2016 kur isha kundër koalicionimit me Nikolla Gruevskin

IMG_9321

VIDEO/Pajaziti: Premtimet e Ali Ahmetit për heqjen e 20%, reprizë që 20 vite vazhdimisht përsëritet

Taravari Gostivar

Taravari: Për pak orë mblodhëm 8 mijë nënshkrime

policia-mk

Vrasje në Bllacë, krisma armësh

imer

Selmani: Për demokracinë do të ishte e shëndetshme që presidenti të zgjidhet në Kuvend

autobus-besa

Aktvendimi për “Besa Transin” do të shpallet më 7 mars

Hristijan Mickoski

Mickoski ankohet: Byreku me jogurt është bërë 120 denarë

Afrim Gashi

Gashi optimist: Mbase sot përfundojmë procesin e mbledhjes së nënshkrimeve për Taravari

INFO

NA NDIQ