Profesori Izeti Zeqiri: Albini VETËMENAXHIMI (foto)

Iliria News Agency
Iliria News Agency

19 Mars, 2023

Profesori dhe akademiku Izet Zeqiri ka komentuar fjalën menaxhim, duke e lidhur me bisedimet e Ohrit, ku u garantua një vetmenaxhim për komunitetin serb në Kosovë.

“Albini VETËMENAXHIMI
Besoj do ketë kërkesë për librin!
Për të qenë menaxher i suksesshëm duhet ta dijshë mirë vetëmenaxhimin!
Që të jesh menaxher, thjeshtë të të shkon për dore diçka, duhet ta menaxhosh vetën tënde, po pse jo edhe vendin tënd kur ke mandat dhe ke aftësi menaxheriale!”, ka shkruar profesori Zeqiri. (INA)

 

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

rron gjinovci

VIDEO/Gjinovci: Mendësia feudale jo vetëm në Kosovë, paramendoni Ali Ahmeti selinë e ka në një katund në Tetovë

mesiq stipe mesic

Mesiq: Nëse dikush mendon se Kosova mund të kthehet me luftë, ai është një i humbur

policia kosoves

Thirrja e dyshimtë për marshim drejt veriut, Policia – qytetarëve: Mos bini pre

vucic

Momenti kur gazetarja e CNN i drejtohet herë Vuçiqit: A e njihni Kosovën si shtet të pavarur dhe sovran?

stoltenberg nato

Stoltenberg: Dhuna ndaj KFOR-it në Kosovë është krejtësisht e papranueshme

xi-jinping

CNN/Mesazh shqetësues nga presidenti kinez: Përgatituni për skenarin më të keq

Kuvendi

Caktohen vazhdimet e tre seancave plenare

Grubi korridori 8

Fillojnë punët për ndërtimin e Korridorit 8

Polici-a-2-750x430

Aksident i rëndë në rrugën Ohër- Kërçovë, një i vdekur dhe disa të lënduar

INFO

NA NDIQ