A është ky koordinimi i opozitës në Kosovë dhe Edi Ramës me Serbinë kundër kryeministrit Kurti, profesori i njohur publikon foto?

ina-online
ina-online

16 Gusht, 2023

Profesori i Marrëdhënieve Ndërkombëtare, Dr. Enver Bytyçi ka publikuar në profilin e tij në Facebook një fotografi që sipas tij përshkruan më së miri “koordinimin” e partive opozitare në Kosovë me krerët e Serbisë në lidhje me situatën e krijuar në veri muajt e kaluar, pas mandatimit të kryetarëve të katër komunave atje.

Në fotografinë e publikuar nga Dr. Bytyçi shihen kreu i PDK-së Memli Krasniqi, nënkryetari i LDK-së Lutfi Haziri, kryetari i AAK-së Ramush Haradinaj, anëtari i PSD-së Nol Nushi e kryeministri i Shqipërisë Edi Rama.

Deklaratat e të sipërpërmendurve janë të ngjashme me ato të Goran Rakiqit të Listës serbe dhe presidentit të serbisë Aleksandër Vuçiq. Të gjithë këta ia hedhin fajin Kurtit për dhunën në veri.

“Memli Krasniqi: Albin Kurti duhet të mbajë përgjegjësi për dhunën në veri.

Lutfi Haziri: Albin Kurti shkakton dhunë dhe forcë në veriun e vendit.

Ramush Haradinaj: Kurti me sjellje fashiste tenton ta kontrolloj veriun

Nol Nushi: Kurti me polici fashiste mundohet ta kap veriun.

Edi Rama: Albin Kurti fajtor për krizën në veri të Kosovës

Goran Rakiq: Kërkojmë që policia fashiste e Kosovës të largohet nga veriu.

Vuçiq: Kosova shkakton dhunë ndaj qytetarëve serbë paqësorë të Kosovës”, thuhet në këto deklarata./Bota Sot

Ndërsa fotografia është kjo:

Image

Foto e publikuar nga Dr. Enver Bytyçi në Facebook

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

vjosa osmani biden

“Vjosa Osmani e ka marrë këtë garanci nga Joe Biden”/ Profesori jep mesazhin e fuqishëm për Kosovën

operim-transplant-zan-mitrev-operacion

Mjekë nga Turqia me stafin vendor operuan 12 fëmijë në QKUK

policia kosoves

Tre serbët e arrestuar për krime lufte ishin lokalizuar nga AKI

Donika Gervalla

Gërvalla i reagon Vuçiqit: Pavarësia e Kosovës nuk shkel Kartën e OKB-së

Zoran Milanoviq - Aleksander Vuçiq

Përplasja indirekte e Vuçiqit e Milanoviqit rreth Kosovës

escobar eskobar gabriel

​Escobar: Nuk shoh asnjë dëshmi njëanshmërie të Miroslav Lajçak

svecla xhelal

Sveçla: Urdhri për hedhjen e granatës mbrëmë në Veri erdhi nga Vuçiqi

dardan molliqaj

Molliqaj: Shumë qytetarë do të gëzohen kur të rrëzohet Qeveria Kurti

escobar eskobar gabriel

Escobar: Jam i shqetësuar për mesazhet që vijnë nga Prishtina, tregon nëse mund të ketë masa nga ShBA

INFO

NA NDIQ