Profesori Petrit Pollozhani thirrje gjithë struganëve: Ta mbështesim koalicionin VLEN dhe Taravarin President!

ina-online
ina-online

31/03/2024

Profesori i njohur universitar nga Struga, Petrit Pollozhani mbrëmë publikisht mori pjesë në hapjen e Shtabit Zgjedhor të opozitës shqiptare në Strugë.

Pollozhani mori edhe fjalën duke kërkuar nga të pranishmit dhe ata që nuk ishin aty, që të përkrahin koalicionin VLEN dhe kandidatin për president, Arben Taravari.

“E lexova programin e Taravarit dhe e besoj. Jam dakord dhe pajtohem plotësisht me të gjitha pikat e këtij programi”, tha mes tjerash Pollozhani.

Pollozhani shprehu shqetësimin për migrimin masiv, duke treguar shifra të frikshme të ikjes së të rinjve nga vendi.

“Struga sot është e vjedhur, Struga është e nënçmuar, por Struga është krenare. Struga, doktor Taravari, beson në ju. Ju keni krijuar autoritet dhe besojmë në ndryshimin që do ta bëni ju”, tha në fund profesori, Petrit Pollozhani.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

shkolla shqipe zvicer

Rreth 10 milionë euro të prindërve harxhohen për uniforma, fotografi dhe ushqime

lsm-sindikata780x439-1

LSM: Është e turpshme që në shekullin e 21-të të lutemi për pagë, ditët në vijim do të radikalizojmë protestën

open-balkan

A do të ndodh tërheqja nga Ballkani i Hapur, Osmani e paralajmëron

fatos-rushiti

BDI-së në sfond i buzëqesh opozita

BESIMI

Nënshkruhet Kodi për Zgjedhje Korrekte dhe Demokratike

hoxha555

Shaqiri: Komandat i përgjithshëm i UÇK-së për Maqedoni ka qenë Emrush Xhemajli, jo Ali Ahmeti

Kuvendi Parlamenti maqedonise

Nga nesër rrjedh afati i fushatës parazgjedhore për zgjedhjet parlamentare

bujar osmani

Bujar Osmani i përgjigjet VLEN për rastin “Pacienti!

stevce jakimovski

Jakimovski: Do të parandalojë migrimin e specializantëve

INFO

NA NDIQ