Projektohet ndeshja historike mes Messit dhe Ronaldos!

ina-online
ina-online

12/11/2023

Sipas informacioneve të fundit që shfaqen në Arabinë Saudite, vendi i Lindjes së Mesme po përgatit një edicioni të ri të “Stinës së Riadit”, festivalit vjetor sportiv dhe argëtues, ku kryefjala mund të jetë një duel miqësor mes skuadrave të Messit dhe Ronaldos.

Inter Miami thuhet se është në bisedime me Arabinë Saudite për të marrë pjesë në këtë event, kështu që Lionel Messi dhe Cristiano Ronaldo mund të jenë sërish ballë për ballë. Për momentin nuk dihet data e ndeshjes së mundshme miqësore.

Të dy u takuan gjithashtu në janar 2023, gjithashtu në Riad. Më pas, sauditët organizuan një duel mes Paris Saint-Germain-it, skuadrës së Messit në atë kohë dhe një ekipi të përbërë nga lojtarë të Al Hilal dhe Al Nassr, ku shfaqej edhe Cristiano Ronaldo.

“Detaje të vogla mbeten për të parë një përballje historike mes Al Nassr, ku luan legjenda Ronaldo, dhe Messit, në Riad ”, pohojnë sauditët.

Inter Miami aktualisht është në pushim. Skuadra e Lionel Messit përfundoi e 14-ta, e parafundit, në Konferencën Lindore të MLS-së, duke humbur kështu në “play-off”. Edicioni i ri i kampionatit do të nisë në fund të shkurtit ose në fillim të marsit. Nga ana tjetër, Al Nasr është i dyti në kampionatin e Arabisë Saudite pas 13 raundeve me 31 pikë, katër pikë prapa liderit Al Hilal.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

aziz-salihu

Legjenda e boksit Aziz Salihu i lënë në harresë/ Askujt nuk i intereson a jam gjallë, për meritat që ja kam dhënë këtij shteti meritoj një kulm mbi kokë

Mesi topi arte

Zbulohen shanset e lojtarëve për të fituar Topin e Artë 2024, nuk prinë as Haaland dhe as Mbappe

lautaro martinez

Lautaro: Pija qetësues në çdo ndeshje deri në finalen e Champions League

Ronaldo

Ronaldo e festoi me gol dhe asist ndeshjen e tij të 1200-të në karrierë

Sylvinjo silvinjo

Sylvinho: Në “Euro 2024” të shfrytëzojmë mundësitë tona, duhet të provojmë shanset dhe të tentojmë

Sadio Mane

Sundimit të Manes i vjen fundi: Këta janë tre kandidatët për lojtarin më të mirë të vitit në Afrikë

joao-felix-600x360

Barcelona do të bëjë ofertë për Joao Felix

cana

Kosova me trajner vendor apo të huaj? Pyetet legjenda Agim Cana, babai i Lorik Canës

muamed-sejdini-2-750x500

Sejdini: FFM është duke punuar për të implementuar sistemin VAR

INFO

NA NDIQ