Prokurorët e rinj të Prokurorisë Publike nënshkruan deklarata publike

INA
INA

14 Korrik, 2023

Në Këshillin e Prokurorëve Publikë, shtatë kandidatë nga tri Prokurori themelore publike sot nënshkruan deklaratën solemne, me të cilën fillojnë zyrtarisht me punë në prokuroritë ku janë të deleguar.

Deklaratë solemne në Prokurorinë Themelore Publike në Shkup nënshkruan prokurorët Zoran Zdraev, Irina Spasovska, Emilia Mizo Dimkov, Fatmir Musa dhe Ajbejan Ajdini.

Ndërsa në Prokurorinë Themelore Publike në Gostivar për prokurore është zgjedhur kandidatja Elizabeta Josifovska, ndërsa në Prokurorinë Publike të Kavadarit, Elena Mançeva Kostova kandidate e vetme e regjistruar për shpalljet përkatëse për të dyja prokuroritë.

Në Këshill sot duhet të nënshkruhen deklaratat solemne të prokurorëve të zgjedhur për Prokurorinë e Republikës së Maqedonisë së Veriut, Prokurorinë e Lartë publike Shkup dhe Prokurorinë themelore publike për ndjekjen e krimit të organizuar dhe korrupsionit.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

edi rama

Mediumi “FT” del me korrigjim për intervistën e Ramës: “Toka e askujt”, e ka pasur vetëm për Veriun, jo për gjithë Kosovën

edita

Edita Tahiri reagon ashpër pas intervistës së Ramës në “FT”: Të hulumtohet origjina kombëtare e tij

Prokuroria

Vazhdon greva në prokurori – grupi i punës do të ketë afat prej 10 ditëve për arritjen e marrëveshjes

mickoski

Mickoski kërkon takim liderësh për zgjedhje

IMG_5720

Policët Shqiptarë në Amerikë, krijojnë fond humanitar për familjen e policit të vrarë në veri të Kosovës, Afrim Bunjaku

biden

Komuniteti shqiptaro-amerikan letër presidentit Biden, shpreh shqetësim për rrezikun nga Serbia

IMG_5719

Politikani serb: Radoiçiq u mor vesh me autoritetet serbe, prandaj u lirua

izet mexhiti3

Mexhiti: Përmes internetit lojërave të fatit e futën bixhozin në familjet tona

ASH

ASH: Interpelanca e opozitës teatër komik, procedura për kryeprokurorin e ri tanimë ka fillua

INFO

NA NDIQ