Prokuroria e Shkupit hap hetim ndaj një personi, kreu vjedhje në një market

Picture of INA
INA

06/09/2023

Prokurori publik nga Prokuroria Themelore Publike Shkup ka lëshuar urdhëresë për zhvillimin e procedurës hetuese ndaj një 47-vjeçari për të cilin ekziston dyshimi i bazuar se ka kryer vepër penale – grabitje.

Më 4 shtator, i dyshuari ka hyrë në një market në bulevardin “KAÇKM” dhe menjëherë ka shkuar në zonën pranë kasës dhe e ka hapur kasën. Pronarja e dyqanit, e cila punonte edhe si shitëse, e ka kundërshtuar, por ai i ka nxjerrë një thikë me të cilën e ka kërcënuar, është larguar dhe nga kasa i ka marrë 16.300 denarë, aq sa ka pasur në atë moment.

Ndërkohë viktima ka dalë nga dyqani dhe ka mbyllur derën duke tentuar ta mbajë në dyqan, por ka shtyrë me forcë derën, dhe ka arritur ta hapë dhe është larguar nga vendi.

“Meqenëse janë plotësuar kushtet ligjore, gjegjësisht ekzistojnë rrethana që tregojnë për rrezik të arratisjes dhe që arsyetojnë frikën se i dyshuari do ta përsërisë veprën penale, prokurori publik parashtroi te gjyqtari i procedurës paraprake të Gjykatës Themelore Penale Shkup, propozim për caktimin e masës së paraburgimit”, thuhet në njoftimin e PTHP-së.

TË FUNDIT
31 sekonda
Rasti i Faton Hajrizit: Serbia nuk i përgjigjet Kosovës, MPJD flet me familjen dhe ankohet te vendet e QUINT-it
17 minuta
Në Shkup është gjetur i vdekur një shtetas i Kroacisë
18 minuta
Bajrami: Ndryshimi solli lirinë për dhunuesit e 27 prillit
20 minuta
Pesë të dënuarit për ngjarjet e 27 prillit sot janë liruar me pushim prej 30 ditësh
32 minuta
Themelohet organ i përbashkët i koalicionit VLEN

ME TE LEXUARA

1 ditë
Pa shqiptarët në të, Maqedonia jo vetëm emrin e flamurin, por do e ndryshonte edhe pamjen!
5 orë
Sedat Rushani drejtor në Byron për Metorologji (FOTO)
24 orë
Presidenti Joe Biden tërhiqet nga gara presidenciale
1 orë
“Shtëpi, e ëmbla shtëpi” Vajza të reja lënë diasporën për Kosovën
1 ditë
Qytetarët ankohen për produkte të prishura dhe me afat të skaduar!
11 orë
Mori mbështetjen e Biden si kandidate për Presidente, Harris: Ne do të fitojmë!
1 ditë
Rruga Shëngjin-Velipojë, Rama publikon pamjet: Lidhje e shpejtë mes dy plazheve të mëdha të Veriut
5 orë
Vdes një pushues në plazhin e Durrësit

LEXO MË SHUMË

faton hajrizi

Rasti i Faton Hajrizit: Serbia nuk i përgjigjet Kosovës, MPJD flet me familjen dhe ankohet te vendet e QUINT-it

MPB-policia-maqedonise

Në Shkup është gjetur i vdekur një shtetas i Kroacisë

naim bajrami

Bajrami: Ndryshimi solli lirinë për dhunuesit e 27 prillit

cavkov te denuarit 27 prilli

Pesë të dënuarit për ngjarjet e 27 prillit sot janë liruar me pushim prej 30 ditësh

vlen

Themelohet organ i përbashkët i koalicionit VLEN

vajzat diaspora

“Shtëpi, e ëmbla shtëpi” Vajza të reja lënë diasporën për Kosovën

naser-pajaziti

BDI në “lucidum intervallum”

cavkov te denuarit 27 prilli

Çavkov del nga burgu

venko filipce

Filipçe: VMRO i poshtëron punëtorët, nuk ka rritje të pagave në asnjë sektor

INFO

NA NDIQ