Prokuroria: Ende nuk është konfirmuar arsyeja e vdekjes së 6-vjeçares në Spitalin e Manastirit

Iliria News Agency
Iliria News Agency

24 Mars, 2023

Prokuroria Themelore Publike – Manastir njofton se po vepron në lidhje me rastin e vdekjes së vajzës gjashtëvjeçare në spitalin e Manastirit dhe se ende nuk është përcaktuar shkaku i vdekjes.

“Meqenëse disa persona tashmë sot kanë pyetur për ngjarjen në spitalin e Manastirit, Prokuroria Themelore Publike e Manastirit lëshon urdhra dhe udhëzime për kryerjen e të gjitha kontrolleve të nevojshme. Nuk dihet ende shkaku i vdekjes së vajzës”, thonë nga Prokuroria.

Babai i vajzës në një deklaratë për media, tha ditën e djeshme se vajza ka ndërruar jetë pasi i është bërë infuzion me glukozë, ndonëse fëmija kishte sheqer të ngritur.

Në spitalin e Manastirit është duke u bërë një inspektim i jashtëzakonshëm dhe sot drejtori do të takohet me ministrin e Shëndetësisë.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

grubi opinion

Grubi për “Opinion”: Albin Kurti të merr “mësim” nga Ali Ahmeti

besar-durmishi

Durmishi: Grubi paska ardhur në Tetovë që të mësohet si shtrohet asfalti! (FOTO)

ambulanca shqiperi

Shqipëri, humb jetën në lokal 60-vjeçari nga Maqedonia e Veriut, dyshimet e para

edi rama

Rama i përkrah kërkesat e BE-së për veriun: Shpresoj të përfundoj ky konflikt absurd

borell vjosa osmani vucic macron scholz

Edhe Borrell kërkon zgjedhje: Nëse nuk zbatohen tri kërkesat, do të ketë pasoja serioze

biden rrezohet

VIDEO/ Rrëzohet në tribunë Presidenti i SHBA-së Joe Biden

kiev-naten

Rusia sulmon Kievin me raketa

Rrahim musliu

Arrestohet mërgimtari në Serbi vetëm pse mbante flamurin kuq e zi

shqiptaret maqedoni perfaqesuesja

Tetë shqiptarë në listën e Maqedonisë për ndeshjet e muajit qershor (LISTA)

INFO

NA NDIQ