Prokuroria heton aksidentin në afërsi të urës “Goce Dellçev”

Iliria News Agency
Iliria News Agency

26/01/2022

Prokuroria Publike-Shkup ka kryer hetim dhe ka ndërmarr të gjitha veprimet për të vërtetuar shkaqet e aksidentit në afërsi të urës “Goce Dellçev”, ku për pasoj një person mbet i vdekur.

Sipas informatave të para, deri tek aksidenti ka ardhur kur një veturë BMW me targa të Kumanovës ka përplasur një këmbësor i cili ka qenë duke kaluar rrugën në afërsi të urës “Goce Dellçev”.

Me urdhër të prokurorit publik do të kryhet obduksion mbi trupin e të ndjerit, ndërsa nga personi që ka drejtuar mjetin do të merren mostra të gjakut dhe urinës për tu vërtetuar prezenca eventuale e alkoolit apo substancave tjera narkotike.

Me urdhër të prokurorit publik do të sigurohen edhe incizimet nga video kamerat eobjekteve përreth, me qëllim që të përcaktohen shkaqet e aksidentit. Prokurori publik ka dhënë urdhër edhe për kontroll teknik të automobilit.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

shpetim idrizi

Idrizi: Ka biznesmenë që mburren se fituan 300 mln euro në Shqipërinë e varfër

bolton

John Bolton: Nëse Donald Trump fiton, do të dalë nga NATO

Hovenier Kurti

Dialogu për dinarin, Hovenier vjen me një kërkesë për Qeverinë – ja kë kërkon në takime!

matura-shteterore-provimi

Provimi i maturës shtetërore sivjet më 1 dhe 8 qershor

xhemail jusufi

BDI zgjodhi shefin e shtabit zgjedhor në Tetovë

stevo-pendarovskiii-780x470-1

PRSD mbështet rikandidimin e Pendarovskin për president

moti-1

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Spitali-i-Strugs-600x360-1

Sulmohet motra medicinale në Spitalin e Strugës

aksident kollar

Makina bie në lum në rrugën Kërçovë – Strazhë në afërsi të fshatit Kollare (VIDEO)

INFO

NA NDIQ