Prokuroria jep detaje për drogën 50 milionë euro të konfiskuar në Aeroportin e Shkupit (video)

Iliria News Agency
Iliria News Agency

03/02/2022

Gjatë ditës së djeshme, Prokuroria për Krim të Organizuar dhe Korrupsion kreu aksion nga ku policët kapën 40 paketime materie kimike me peshë prej 1.105 kilogramë.

Në aksion janë privuar nga liria dy persona nga një grup i organizuar kriminal, ndërsa ata dyshohen se kanë kryer veprën penale për drogë.

Gjatë ditës së sotme, siç njoftojnë nga prokuroria, dy personat e arrestuar do të dërgohen para gjykatësit në procedurë paraprake në Gjykatën Penale të Shkupit, ndërsa Prokuroria do të kërkojë paraburgimin e tyre.

Sipas rezultateve të laboratorëve, bëhet fjalë për substancë „1 Phenyl – 2 Propanone“ e që janë në materie kimike ilegale dhe që shërbejnë për përpunimin ilegal të amfetaminës, metafetaminës, MDMA dhe ekstaza. Vlera e këtij konfiskimi përfshin 50 milionë euro.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Kongresi Senati Amerikan SHBA

Në ankth për Ballkanin, SHBA-ja aspiron angazhim të shtuar

lindita ahmeti

ITSHKSH përkujtoi studiuesen Lindita Ahmeti

IMG_1415

Vuçiq ankohet në OKB: punët e Maqedonisë së Veriut s’i pengon Serbia, por Albin Kurti

inbound5716384559552820021

Vuçiqi vazhdon me ”përalla”, pretendon se shtypja ndaj serbëve në Kosovë është shtuar

speciazilanta

Specializantët privatë pezullojnë përkohësisht grevën: Nuk do të ndalemi deri në zgjidhjen e problemeve tona

inbound1570935745553072141

Shefja e UNMIK-ut: Vazhdoj ta theksoj kërkimin e përgjegjësisë për incidentin në Banjskë

vucic vjosa osmani

Nis seanca për Kosovën në OKB, Osmani përball Vuçiqit

ASH

ASH: Ranë maskat, Mickoski shpalosi bashkëpunimin që ka me opozitën shqiptare

pasaporta

Dokumentet personale do të mund të merren edhe të mërkurën

INFO

NA NDIQ