Prokuroria jep detaje për vrasjen e dyfishtë në Shkup

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

12/01/2023

Prokurori publik kujdestar nga Prokuroria Themelore Publike Shkup ka kryer ekspertizë në banesën në rrugën “Ruzveltova” ku sipas informacioneve fillestare një 40 vjeçar i ka marrë jetën nënës dhe gjyshes së tij, njoftojnë nga Prokuroria.

“Prokurori publik për zbardhjen e ngjarjes do të lëshojë urdhër për autopsi të të ndjerëve, si dhe ekspertizë të të gjitha gjurmëve të konstatuara në vendngjarje”, thuhet në njoftimin e Prokurorisë Themelore Publike-Shkup. .

“Njoftimi pason informacionin se sot rreth orës 14:40, zyrtarë policorë të stacionit policor Karposh kanë arrestuar 40-vjeçarin M.J. nga Shkupi, për shkak të dyshimit se rreth orës 14:20 në banesë në rrugën “Ruzveltova” me mjet të mprehtë ka sulmuar nënën dhe gjyshen e tij, të moshës rreth 60 dhe 80 vjeç, të cilët nga plagët e marra kanë ndërruar jetë”, thuhet në deklaratën e MPB-së.

TË FUNDIT
11 minuta
IZET MEXHITI: PËR MUA BDI ËSHTË KAPITULL I MBYLLUR!
28 minuta
Qoku: Sa më e dobët BDI-ja, aq më të fortë shqiptarët
50 minuta
Loja s’ka fund! Fronti Europian, përmes Arbër Ademit: Nuk e pranojmë rezultatin në zonën 6
51 minuta
Sela: Nuk ka përfunduar rivotimi por nuk mbaruar cirku që u përgatit
2 orë
“Dallëndyshja e kujtesës", rikthehet në Tetovën e Nexhat Pustinës

ME TE LEXUARA

1 ditë
Dështon linja ajrore Shkup-Korfuz
10 orë
Zjarr në departamentin e grave në Idrizovë, katër punonjëse kanë përfunduar në Toksikologji
2 ditë
Votojnë të sëmurët, personat të pafuqishëm dhe të burgosur para rivotimit të nesërm për zgjedhjet parlamentare në shtatë vendvotime
1 ditë
KSHZ: Rivotimi nga personat e sëmurë dhe të burgosurve u zhvillua pa probleme
4 orë
Afera me €10000, Ixhet Memeti: S’kam bërë asgjë kundërligjore, nuk e njoh Boro Stojçevin
1 ditë
Shoferi 32 vjeç nga Kërçova humbi jetën në aksident trafiku
12 orë
QMK: Rekomandojmë që mos të pihet ujë në rajonin e Kumanovës

LEXO MË SHUMË

mexhiti izet

IZET MEXHITI: PËR MUA BDI ËSHTË KAPITULL I MBYLLUR!

Bekim Qoku

Qoku: Sa më e dobët BDI-ja, aq më të fortë shqiptarët

arber ademi

Loja s’ka fund! Fronti Europian, përmes Arbër Ademit: Nuk e pranojmë rezultatin në zonën 6

ziadin sela

Sela: Nuk ka përfunduar rivotimi por nuk mbaruar cirku që u përgatit

emin azemi

“Dallëndyshja e kujtesës”, rikthehet në Tetovën e Nexhat Pustinës

adnan azizi

Azizi: VLEN nga sot ka plus një deputet

VLEN FRONTI

VLEN i merr një deputet Frontit në njësinë 6

fronti evropian

Fronti Evropian ruan deputetin e katërt në njësinë e 5-të zgjedhore

spiunim-bullgari-nato

Kosova, zyrtarisht në agjendën e AP të NATO-s

INFO

NA NDIQ