Prokuroria në Shkup hetime për shtatë persona për shitje droge

Picture of ina-online
ina-online

02/06/2024

Prokuroria Themelore Publike (PTHP) Shkup solli urdhër për zbatimin e procedurës hetuese kundër shtatë personave të dyshuar për veprime të “prodhimtarisë së paautorizuar dhe lëshimit në qarkullim të drogave narkotike, substancave psikotrope dhe prekursore”, nga neni 215, paragrafi 1 i Kodit Penal.

Siç informojnë nga PTHP, dy prej tyre dyshohen për vazhdimin e kryerjes së veprës penale, ndërsa njëri për ndihmë.

“Nga dhjetori i vitit 2023, në aktivitete të koordinuara të disa njësive policore, me urdhër të prokurorit publik, janë ndërmarrë veprimet hetimore, të cilat kanë rezultuar me bastisje gjatë ditës së djeshme në disa lokacione. Në mesin e të dyshuarve, të cilët janë nga mosha 28 deri në 50 vjeç, u gjetën lëndë narkotike – kokainë, marijuanë, si dhe para që dyshohet se vinin nga shitja e drogës në rrugë”, njoftuan nga PTHP.

TË FUNDIT
26 minuta
Orhan Murtezani merr detyrën si ministër për Çështje Evropiane
40 minuta
Isufi la gjurmë në gazetarinë shqiptare
1 orë
Zv.kryeredaktorit të Alsat i jepet lamtumira e fundit
1 orë
Greqia sërish ia kujton veton Maqedonisë së Veriut
2 orë
Taravari nuk pret, gati shpalljen për ndërtimin e dy spitaleve

ME TE LEXUARA

19 orë
Kasami: Ndryshimi erdhi, shqiptarët u çliruan nga regjimi
8 orë
Ministri Mucunski do të marrë pjesë në mbledhjen e Këshillit të Punëve të Jashtme të BE-së
1 ditë
Sa do të kursehet në shëndetësi me heqjen e drejtorëve ekonomik nga Klinikat
3 orë
Në ditën e fundit të punës si Kryeministër, Xhaferi: Shkruam histori
19 orë
Taravari: Betohem se do të jem në shërbim të popullit me të njejtin përkushtim si mjek
8 orë
Sot bëhet varrimi i gazetarit Isuf Kadriu
1 ditë
Kathimerini: A do të bëhet Mickoski Orbani i izoluar i Ballkanit!?

LEXO MË SHUMË

Murtezani-Mariciq-750x430

Orhan Murtezani merr detyrën si ministër për Çështje Evropiane

IMG_3551

Isufi la gjurmë në gazetarinë shqiptare

isuf-kadriu1-780x470

Zv.kryeredaktorit të Alsat i jepet lamtumira e fundit

maqedoni greqi marreveshja e prespes

Greqia sërish ia kujton veton Maqedonisë së Veriut

arben taravari

Taravari nuk pret, gati shpalljen për ndërtimin e dy spitaleve

talat xhaferi

Në ditën e fundit të punës si Kryeministër, Xhaferi: Shkruam histori

BDI selia

Katër vitet e fundit të BDI-së në pushtet, pas 16 vitesh del në opozitë, pasi hapi Front me të gjithë

mexhiti 1

Izet Mexhiti mer detyrën si ministër i Mjedisit Jetësor dhe Planifikimit Hapësinor

maricic orhan

Orhan Murtezani merr funksionin e ministrit për Çështje Evropiane

INFO

NA NDIQ