Prokuroria: Përgjegjësia për Drin Ahmetin do të varet nga ekspertiza e mjeteve piroteknike

ina-online
ina-online

31/12/2023

Pas gjetjes së 750 mjeteve piroteknike në veturën e Drin Ahmetit, nipit të kryetarit të BDI-së, Ali Ahmeti dhe pronar i qendrës tregtare “Soravia”, aktualisht nuk dihet se cila do të jetë përgjegjësia e tij.

MPB-ja informoi se SPB Shkup, në koordinim me prokurorin publik, ka dorëzuar parashtresën përkatëse në Prokurorinë Publike të Shkupit për veprime të mëtutjeshme.

“Për ngjarjen është njoftuar prokurori publik. Sipas Prokurorisë, në varësi të fakteve që do të vërtetohen me ekspertizë për mjetet piroteknike të gjetura, prokurori publik do të vendos për rrjedhën e mëtutjeshme të procedurës”, njoftuan nga Prokuroria.

MPB njoftoi se mbrëmë në rrugën “Samoilova” në Shkup është ndalur një veturë e pasagjerëve “Range Rover” me targa shqiptare. Vetura drejtohej nga 25-vjeçari Drin Ahmeti nga fshati Zajas i Kërçovës dhe gjatë kontrollit të automjetit janë gjetur 749 mjete piroteknike.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

osmani taravari

Sondazh: Arben Taravari apo Bujar Osmani, kush do të merr mbështetjen e shqiptarëve më 24 prill?

Bilall Kasami

Kasami: Rikonstruimi stadiumit do të fillojë në muajin mars

policia-1-1-1392x766

Humbet ky papagall në Shkup, kush e gjen merr shpërblim prej 1000 euro

Bujar-Osmani2-1-650x400-1

BDI: Bujar Osmani është kandidati i parë i konfirmuar për President të shtetit

vmro

OBRM-PDUKM: Spasovski dhe Kovaçevski, Maqedoninë e kanë shndërruar në Kolumbi

zjarr cair

Dalin pamje nga zjarri në kafenenë “Baron” në Çair të Shkupit

Bojmacaliev

Bojmacaliev: Me letërnjoftim e vjetër do të mund të udhëtohet edhe në Bosnje e Hercegovinë

divorc tradheti

Rajoni i Tetovës: Vitin e kaluar 482, para dhjetë viteve tri herë më pak divorce!

bojan mariciq maricic

Mariçiq: Stevo Pendarovski është kandidati me shanset më të mira për të fituar dhe udhëhequr vendin në drejtim të integrimeve evropiane

INFO

NA NDIQ