Propozim-ndryshimet e Ligjit për mbrojtje shëndetësore në rend dite të Komisionit për shëndetësi

Picture of INA
INA

28/11/2023

Në Kuvend sot seancë duhet të mbajë Komisioni për shëndetësi me një pikë në rendin e ditës – Propozim ligji për ndryshimin e Ligjit për mbrojtje shëndetësore, me procedurë të shkurtuar.

Me ndryshimet e propozuara pritet që të rregullohet aktiviteti shtesë dhe të harmonizohet sasia e aktivitetit shtesë që mund të kryejnë punëtorët shëndetësorë në raport me orarin e rregullt të punës.

– Specialistët/nën-specialistët e punësuar në çdo institucion shëndetësor publik apo privat sipas ligjit do të mund të jenë në shërbim në çdo institucion shëndetësor në të gjithë vendin sipas deficitit të tyre në një spital apo rajon të caktuar. Ligji përcakton edhe kushte të reja për kryerjen e veprimtarisë shtesë, thuhet në arsyetimin e projektligjit

TË FUNDIT
9 minuta
Agjencia e postave do ta prezantojë gjendjen e tregut postar në RMV
15 minuta
Mexhiti: Nga 18 deputetë të Frontit, 3-4 deputetë me një këmbë janë pjesë e shumicës së re
16 minuta
Paradite mot me diell, pasdite shi i rrëmbyeshëm lokal dhe bubullima
1 orë
Mexhiti: Unë dhe Taravari besoj që do të jemi në ekzekutiv, liderët kësaj radhe nuk do të rrijnë në Reçicë
8 orë
Arben Taravari: Ta mbështesim fuqishëm Muharrem Salihun për eurodeputet

ME TE LEXUARA

23 orë
Fronti Evropian ka ngritur padi në Gjykatën Administrative për vendimin e KSHZ-së për rivotimin në Zhelinë
16 minuta
Paradite mot me diell, pasdite shi i rrëmbyeshëm lokal dhe bubullima
19 orë
Ndërroi jetë ish-luftëtari i UÇK-së, Vaid Sali
16 orë
VLEN: BDI të reformohet, e jo të bojkotojë
23 orë
Kacarkas i mbaron mandati, pasardhësi i saj do të bëhet i ditur në fund të kësaj jave
15 minuta
Mexhiti: Nga 18 deputetë të Frontit, 3-4 deputetë me një këmbë janë pjesë e shumicës së re
19 orë
Kasami: Po finalizohet marrëveshja për ministrat dhe zv/ministrat

LEXO MË SHUMË

posta-780x439-1

Agjencia e postave do ta prezantojë gjendjen e tregut postar në RMV

Izet Mexhiti

Mexhiti: Nga 18 deputetë të Frontit, 3-4 deputetë me një këmbë janë pjesë e shumicës së re

Moti_26-780x470-1

Paradite mot me diell, pasdite shi i rrëmbyeshëm lokal dhe bubullima

opozita shqiptare vlen len taravari gashi, kasami, mexhiti

Mexhiti: Unë dhe Taravari besoj që do të jemi në ekzekutiv, liderët kësaj radhe nuk do të rrijnë në Reçicë

IMG_2555

Arben Taravari: Ta mbështesim fuqishëm Muharrem Salihun për eurodeputet

dejvid daviv gir geer

Geer: Qeveria e re ta vazhdojë rrugën europiane të vendit

IMG_2550

Visar Ademi: Për fat të keq në 20 vitet e kaluara politikanët shqiptarë më tepër kanë shikuar llogaritë e tyre bankare se sa të drejtat tona

Ministria-e-Drejtesise_1-780x470-1

Ministria e Drejtësisë: Dënojmë gjuhën denigruese të VMRO-së ndaj institucioneve shtetërore

qeveria-750x430

Qeveria e re do të shtohet me ministri të reja

INFO

NA NDIQ