Propozim-vendimi për formimin e komisionit anketues për rastin Onkologjia, para Komisionit për sistem politik

INA
INA

15 Shtator, 2023

Komisioni kuvendor për sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive sot do të diskutojë për Propozim-vendimin për formimin e komisionit anketues për rastin Onkologjia, pas informacioneve për keqpërdorime të terapisë për pacientët e onkologjisë. Formimi i komisionit anketues është propozuar me nënshkrimet e 20 deputetëve të VMRO-DPMNE-së opozitare e cila javën e kaluar i ka dorëzuar kryetarit të Kuvendit Talat Xhaferi kërkesë me propozim-vendim për formimin e komisionit.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

dimitar kovacevski

Kovaçevski dënon ngjarjet në veriun e Kosovës

Afrim Bunjaku

Sot varrimi i policit Afrim Bunjaku

Lajcak

Lajçak shkruan për domosdoshmërinë e dialogut, s’e përmend faktin se sulmuesit e Policisë së Kosovës ishin terroristë serbë

vlora citaku

Vlora Çitaku: Sot jam me kryeministrin Kurti

policia-haracine

Vrasje e dyfishtë në Maqedoni, vëllai vret vëllanë dhe kunatën

vucic-2

Vuçiq në siklet nga gazetarja që e pyeti ku i mori armët dhe uniformat grupi terrorist

Afrim Bunjaku

Nesër ditë zie në Kosovë, në nderim të policit të vrarë

hovenier qemal minxhozi

Ambasadorët e SHBA-ve dhe Shqipërisë ndezën qirinj në nderim të policit të vrarë, Afrim Bunjaku

vucic

Viktimizohet Vuçiq, sërish manipulon, ja çka thotë për sulmin terrorist në veriun e Kosovës

INFO

NA NDIQ