Protesta e opozitës/ Berisha prin protestuesit, zhvendosen te Parlamenti thirrje “Rama ik!” (Live)

Iliria News Agency
Iliria News Agency

11/02/2023

Është mbajtur sot protesta e opozitës para Kryeministrisë, teksa një tjetër është paralajmëruar ditën e hënë para Kuvendit. Qytetarët janë mbledhur nga të gjitha pikat kryesore dhe kanë protestuar në Bulevard, teksa policia është bërë gardh para Kryeministrisë.

Ndërkohë, Berisha e Meta kanë dhënë mesazhet e tyre të forta kundër qeverisë ‘Rama’. Protestuesit kanë hedhur flakadanë e sende drejt Kryeministrisë duke shkaktuar një situatë kaotike.

Më pas në drejtimin e kreut të PD-së Sali Berisha protestuesit janë zhvendosur te Parlamenti me thirrje “Rama ik!”.

Partia Demokratike, e mbështetur nga aleati i saj Partia e Lirisë thirrën shqiptarët sot në Bulevardin ‘Dëshmorët e Kombit’ në orën 12:00 për të protestuar kundër qeverisë ‘Rama’. Ishte kryetari i PD-së, Sali Berisha ai që e njoftoi mbajtjen e kësaj proteste, ndërsa data u vendos pas konsultimit të tij me grupin parlamentar, ndërkohë që u përkrah dhe nga aleatët e tij./Balkanweb

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

IMG_1293

Krerët e VLEN-it në Berlin: Diaspora i thotë po ndryshimit

zgjedhjet-maqedoni

Në Dibër dhe Qendër Zhupë më shumë votues sesa banorë

Screenshot_2024-04-19-19-07-50-881_com.android.chrome-edit

Prani e madhe e njësive policore në Haraçinë të Shkupit

IMG_1265

Sondazhi i IRI: Serbia aleati më i rëndësishëm për qytetarët maqedonas, Bullgaria, Rusia dhe Kosova shihen si kërcënim

kandidatet president maqedoni zgjedhjet

Edhe 4 ditë deri në përfundim të fushatës për zgjedhjet presidenciale, ja çfarë premtojnë e për çfarë akuzojnë kandidatët

FB_IMG_1713533454518

VLEN takon mërgatën shqiptare në Berlin dhe Cyrih

IMG_1268

Anketa e CRPC: VMRO-DPMNE në avantazh para LSDM-së, VLEN para Frontit Evropian, ja si janë me deputetë?

boki-649x430

Boki 13: Kam kërcënime nga politikanët aktualë nga pushteti! Zoran Zaev është gjithçka, vetëm jo njeri që e mbron ligjin

kurti mediat

Ushtrimet serbe në kufi, Kurti: Serbia paraqet kërcenim për Kosovën

INFO

NA NDIQ