Protesta e studentëve, Vasili, qeverisë: Plotësoni kërkesat dhe mbyllni gojën!!!

0

Kreu i grupit parlamentar të LSI Petrit Vasili ka reaguar me një shenim në facebook për grevën e studentëve dhe qendrimin e qeverrisë ndaj kërkesave ge tyre.

“Pse s’i zgjidhin, por bëjnë komente dhe dëngla mashtruesish të rëndomtë në FB?!”, shkruan drejtuesi i lartë i LSI.Ja postimi tij i plotë:

Qeveri boll me komente,ploteso kerkesat e studenteve!!!

Kerkesat shume te drejta te studenteve jane aty.

Pse s’i zgjidhin,por bejne komente dhe dengla mashtruesish te rendomte ne FB?!

Per cfare ulen ne ato karrige apo vetem per te grabitur parate e njerezve te thjeshte?

Apo rendesi ka te grabisin 40 milion euro tek unaza e re dhe te lene qindra studente edhe me vetem me 4 ËC edhe pa uje,edhe nga 6 vete ne dhoma.

Ti lene edhe pa ndertesa,ti lene edhe pa libra,ti lene edhe pa ngrohje.

Edhe thone paturpesisht i kemi plotesuar kerkesat.

Edhe ZDF-ja gjermane e tregoi qarte se ç’kerkesa kane plotesuar.

Apo i ka mesuar ai i shkalluari,qe kane kryeminister se edhe ZDF- ja eshte kazan.

Si s’kane turp xhanem!!

Edhe kane guxim e bejne moral keta te pacipe ne qeveri, qofshin te shkarkuar e te ngarkuar nga kryemashtruesi i tyre!!!

Plotesoni kerkesat dhe mbyllni gojen!!!