Protesta kundër skandalit me ilaçe në Onkologji

Picture of INA
INA

04/09/2023

Ashtu siç u paralajmërua, pasditen e sotme në Shkup filluan protestat para Qeverisë së Maqedonisë për shkak të skandalit tē zbuluar në Klinikën e Onkologjisë në Shkup.

Siç u raportua, punonjës nga kjo klinikë kanë manipuluar me dozat e terapive të të sëmurëve me kancer, duke i shitur në treg të zi ilaçet, ndërsa pacientëve në Onkologji, në vend të terapisë së duhur iu kanë dhënë ujë fiziologjik.

Organizatorët e protestës kërkojnë përgjegjësi, siç thonë, jo vetëm nga përgjegjësit në klinikë, por edhe përgjegjësi penale nga funksionarët qeveritarë.

Protestuesit do të marshojnë edhe drejt Ministrisë së Shëndetësisë.

TË FUNDIT
8 orë
Snopçe: Ja e vërteta e votimit! Ilire Dauti vazhdon me avazin e manipulimit
8 orë
Dauti: VLEN mbështet zvarritjen e formimit të Komitetit për bashkësitë
10 orë
Kolaps i plotë në sistemin botëror! Preken aeroporte, banka, telekomunikacioni, Maqedonia pa probleme
10 orë
Kasami në takim me Nikollovskin, bisedojnë për Planin Gjeneral Urbanistik të Tetovës (FOTO)
11 orë
Emërohen drejtorë të rinj në 14 klinika dhe spitale, ja emrat

ME TE LEXUARA

21 orë
Moti sot në Maqedoninë e Veriut
14 orë
Najçevska reagon ndaj VLEN pas promovimit të 30 milionë eurove për komunat shqiptare: Po e ndajnë vendin sipas fiseve...
8 orë
Snopçe: Ja e vërteta e votimit! Ilire Dauti vazhdon me avazin e manipulimit
20 orë
VLEN: BDI me xhepat plot, shet patriotizëm të rrejshëm, ja keqpërdorimet nga funksionarë dhe familjarë të kreut të BDI-së
14 orë
Pasdite në disa pjesë të Maqedonisë priten stuhi me reshje të dendura të shiut, erë të fuqishme dhe breshër
18 orë
Disa vjedhje në Çarshinë e Shkupit, hajni kapet nga kamerat!
14 orë
Detaje të reja nga vrasja e Faton Hajrizit, ja ku ishte fshehur

LEXO MË SHUMË

halil snopce

Snopçe: Ja e vërteta e votimit! Ilire Dauti vazhdon me avazin e manipulimit

IMG_4532

Dauti: VLEN mbështet zvarritjen e formimit të Komitetit për bashkësitë

haker-1

Kolaps i plotë në sistemin botëror! Preken aeroporte, banka, telekomunikacioni, Maqedonia pa probleme

bilall kasami

Kasami në takim me Nikollovskin, bisedojnë për Planin Gjeneral Urbanistik të Tetovës (FOTO)

arben taravari

Emërohen drejtorë të rinj në 14 klinika dhe spitale, ja emrat

agim krasniqi grupi kondoves

Agim Krasniqi dhe Sehat Ramadani ekstradohen nga Kosova në Maqedoninë e Veriut

DASH departamenti amerikan

Klima e biznesit, DASH kritikon korrupsionin në Maqedoninë e Veriut

aksident serbi

MPJ jep detaje për shtetasen e Maqedonisë që humbi jetën në Serbi

Xhabir Deralla, CIVIL

Xhabir Deralla merr Çmimin e Solidaritetit për Gazetarët nga Evropa Juglindore

INFO

NA NDIQ