Protesta në Tetovë/ 32 vjet shtet, 32 vjet korrupsion që vret (FOTO)

INA
INA

8 Shtator, 2023

Fillon protesta në Tetovë me moton 32 vjet shtet, 32 vjet korrupsion që vret.

Janë mbledhur familjarët e viktimave të  djegies së spitalit modular në Tetovë dhe protestues tjerë të cilët kërkojnë drejtësi për gjykimin e fajtorëve të tragjedisë së madhe, përcjellë Klan M.

Ndryshe revolta u shtua kur nga sotrja e IRL-së dolën dyshime rreth ndërtimit, tenderimit dhe shumë detajeve tjera që sollën deri te djegia e spitalit modular.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

ejup maqedonci

Ministri i mbrojtjes i Kosovës flet për zhvillimet e fundit në Veri të Kosovës

Screenshot_2023-09-30-23-01-22-134-edit_com.android.chrome

Paralajmërimi i ish-gjeneralit: Duhet të armatosemi dhe ne, Serbia po përgatit diçka

besnik bislimi albin kurti

Qeveria e Kosovës tregon lëvizjet e ushtrisë serbe në drejtim të kufirit të Kosovës

Screenshot_2023-09-30-18-25-37-717-edit_com.android.chrome

Komandantja Supreme pret në presidencë minstrin e Mbrojtjes dhe Gjeneralin Jashari

gjermania-780x470

Gjermania thirrje Serbisë: Reduktoje ushtrinë në kufi me Kosovën pa vonesa

Vjosa Osmani-696x421

Presidentja Osmani i çon mesazh Vuçiqit: Toger i Millosheviqit, s’do të lejojmë zhbërjen e arritjeve tona

IMG_5631

REL: Vërehet lëvizja e një kolone ushtarake në jug të Serbisë (FOTO)

pendarovski-nato

Pendarovski: Mirë që Maqedonia, Mali i Zi dhe Shqipëria janë anëtarë të NATO-s, që të parandalohet konfrontimi ndërmjet ushtrisë së Kosovës dhe Serbisë

michael roth

Ushtria serbe afër kufirit të Kosovës, ish-ministri gjerman: Ku dreqin është BE-ja?

INFO

NA NDIQ