Protesta për rritjen e çmimit të energjisë elektrike, Bekteshi: Është e drejtë demokratike

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

16/02/2022

Ministri i Ekonomisë, Kreshnik Bekteshi sot komentoi paralajmërimet e Odës Ekonomike për Energjetikë për protesta për shkak të rritjes së çmimit të energjisë elektrike, përcjell TV21. Bekteshi thotë se Oda përkatëse nuk është e regjistruar, por se drejta e protestës është e garantuar në demokraci.

“Është e drejtë demokratike e të gjithë pjesëmarrësve, përfshi edhe odat, edhe pse siç kam informata, oda përkatëse nuk është as e regjistruar në pjesën e odave më të mëdha në shtetin tonë, ku është Lidhja e Odave Ekonomike, Oda Ekonomike e Maqedonisë Veri Perëndimore, kanë të drejtë të mbajnë protesta dhe në mënyrë të qetë të tregojnë atë që e mendojnë”, deklaroi mes tjerash Bekteshi.

TË FUNDIT
2 orë
Parlamenti me 5 nënkryetarë, 3 prej tyre u votuan sot
3 orë
VLEN: Skandaloze-Merko i “Listës Zezë Amerikane” fitoi edhe një bakshish nga BDI në ikje
3 orë
Anketa e IPSOS: Fronti dhe VLEN me barazim
4 orë
Pluhuri i shkretëtirës së Saharasë do të prekë Maqedoninë e Veriut sot dhe nesër
4 orë
Bexheti: Asnjëherë nuk kemi ikur nga zgjedhjet

ME TE LEXUARA

1 ditë
Ja si do të duket përbërja e re e Qeverisë
10 orë
Vukoviq: Kam informacione të besueshme se po bëhen përgatitje për kandidaturën e Gjukanoviqit si zv.sekretar i përgjithshëm i NATO-s
1 ditë
Banka Popullore: Norma bazë e interesit mbetet në nivelin 6.30%
7 orë
Walker: Kosova është storie e suksesit për arritjet gjatë 25 vjetëve liri
1 ditë
Apasievi kundër Arben Fetait për zëvendëskryeministër i Qeverisë
3 orë
VLEN: Skandaloze-Merko i “Listës Zezë Amerikane” fitoi edhe një bakshish nga BDI në ikje

LEXO MË SHUMË

Kuvendi parlamenti maqedoni

Parlamenti me 5 nënkryetarë, 3 prej tyre u votuan sot

IMG_2957

VLEN: Skandaloze-Merko i “Listës Zezë Amerikane” fitoi edhe një bakshish nga BDI në ikje

fronti evropian vlen

Anketa e IPSOS: Fronti dhe VLEN me barazim

ere pluhuri

Pluhuri i shkretëtirës së Saharasë do të prekë Maqedoninë e Veriut sot dhe nesër

blerim bexheti

Bexheti: Asnjëherë nuk kemi ikur nga zgjedhjet

shkupi komunikacion

“Kjo është pafytyrësi” – Qytetarët të revoltuar me regjimin e posaçëm të komunikacionit në Shkup

Ministria-Arsimit

MASH: Është përgatitur ditari i ri elektronik, do të përdoret pasi të kalojë fazën e testimit

policia-714x420

Ndalohet një shtetas turk në “Deve Bair”, kapet me dokumente të falsifikuara

IMG_2950

Tani shkencat mjekësore mund ti kryeni edhe në universitetin e njohur si i Ramiz Merkos, lejen ia ka dhënë ministri në ikje i BDI-së

INFO

NA NDIQ